CNN’de Fallout 4’e ait ekran görüntüsü

Date:

2287 yılında, bir nükleer sığınakta yaşamıyoruz ama haberler de öyle yayınlar yapılabiliyor ki sanki Fallout 4 oyununun içerisindeyiz.

İlk olarak 30 Aralık’ta yayınladığı, daha sonra geçtiğimiz Pazartesi gecesi güncellenen rus korsanlığı ile ilgili haberinde CNN, bilgisayar korsanlığı eyleminin neye benzediğini göstermek için meşhur Bethesda oyunundan bir ekran görüntüsünü B-roll kamera görüntüsü olarak kullandı (B-roll, bir film ya da habere ait bütünden bir parçanın ses efekti olmadan yayınlanmış halidir).

2 saniyelik görüntü bir siber saldırıyı anımsatmış olabilir fakat keskin gözlü Fallout 4 tutkunları için bu görüntüdeki gelişigüzel karakterlerin nereden geldiği oldukça barizdi.

Görüntünün orijinali

Oyundaki ekran görüntüsü ilk olarak Fallout 4 alt-reddit platformu olan r/fo4 üzerinde, bir Redditor tarafından reklamize edilmişti. Bununla birlikte CNN konu ile ilgili olarak yorum yapmaktan kaçındı.

 

Fallout 4’teki bir bilgisayar videosunun kullanıldığı klipte parlak yeşil renkli yazılar, siyah bir arka plan üzerinde yansıtılıyor. CNN söz konusu klibi websitesinden kaldırdı fakat youtube kanalında halen duruyor.

Oyuncular, Fallout 4’teki küçük hacking oyununu kullanarak kilitli kapıları açmaya çalışıp, oyunda daha ileri aşamalara ilerlemeye gayret ediyorlar. İşte CNN’de yayınlanan bu ekran görüntüsü de buradan geliyor. Fakat tahmin edeceğiniz üzere Rus korsanlar e-posta hesaplarına sızmak için Pip-boy (oyunda bir teknoloji karakteri) kullanmış olmamalılar.

Amerikan istihbarat görevlileri, 2016 Amerikan başkanlık seçimlerine bağlı olan e-posta servislerine nüfuz etmek için ‘phishing’ tekniklerini kullanan ve Amerikan gizli servisi tarafından ‘Step Ayısı’ olarak adlandırılan, gerçek hayatta vuku bulmuş malum siber saldırının detaylarını yayınlamaya başladı.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...