Curve ile tüm kartlar tek uygulamada

Curve sayesinde yanınızda sadece bir kart taşımanız yeterli

MasterCard destekli bu mobil cüzdan uygulaması, borçlarınızı ve kredi kartlarınızı tek bir uygulamaya senkronize etmenizi sağlıyor.

Tek yapmanız gereken, çevrimdışı veya çevrimiçi yaptığınız hangi kartın, ödemeler için Curve card olacağını seçmek. Bu da demek oluyor ki, yanınızda sadece 1 kart taşımak yeterli olacak.

Curve uygulamasının bazı diğer özellikleri ise, hangi kart olursa olsun yaptığınız bütün işlemleri tek bir yerde görebilir, bütün kartlarınızın harcama geçmişini kontrol edebilir, Curve kartınızı dilediğiniz zaman kitleyip açabilir ve yurtdışı harcamalarınızda oldukça düşük döviz kurlarından faydalanabilirsiniz.

Curve’in belki de en önemli özelliği ise Labs

Curve’in belki de en önemli özelliği ise Labs adını verdiği özellik. Bu özellik, uygulamanın diğer dijital finans uygulamalarını görebilmesini sağlayarak, Fintech yakınsama stratejisinin kazançlarını Curve’in yol haritası olarak belirlemiştir.

Curve iOS’a geldiğinde bunu şöyle açıklamıştım: “Şirketin kurucuları nerede bir yolsuzluk olsa orada parçalanma başlayacağını iddaa ediyor. Sebeb olarak ise teknolojideki gelişmeler, fintech şirketlerinin fazlalığının banka sektorünü etkilemesi gibi örnekler veriliyor. Daha sonra ise ortak bir noktada buluşuluyor.”

OKU ►  Çevre teknolojileri sektörü REW İstanbul Fuarı Tüyap
OKU ►  iOS için Truecaller uygulaması güncellendi

Bence Curve Labs, yurtdışına para göndermek için Curve uygulamasının TransferWise (kurucusu Taavet Hinrikus, Curve’de bir yatırımcı) servisini, yatırım veya geri ödemeler için ise Nutmeg servisini kullanacak.
Curve iOS uygulaması, önümüzdeki hafta e-posta makbuzu güncellemesini getiriyor. Curve’den alışveriş yaptığınız da e-postanıza bir makbuz gönderiliyor ve bu da çalıştığınız şirketin muhasebecisine giderlerinizi bildirmeniz için size kolaylık sağlıyor.

Bu arada kesin olmamakla birlikte son gelişmeler neticesinde, Curve’in 8 milyon dolar ciroya oldukça yaklaştığını bildirelim..

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox