Herhangi bir geliştirici konferansına katılmak, güneşli bir günde teknolojiyi kullanan mutlu gençlerin bir videosuyla başlamaktır.

Herhangi bir geliştirici konferansına katıldığınızda, güneşli bir günde teknolojiyle iç içe geçmiş mutlu gençlerin bir videosuyla giriş yapıldığını görürsünüz.

Apple bu tarzın öncülerinden biridir. Ancak son gerçekleştirilen 2017 Dünya Geliştiricileri Konferansı’nın açılış videosu biraz farklıydı. Tüm dünyadaki iPhone’lar ve iPad’lerdeki bütün uygulamaların bozulması ve varlığının son bulması sonucunda bir kâbus senaryosu tasvir ediliyor.

Sesini duyuramayan bir pizza sever, teknoloji olmadığı için yüzlerini tıbbi yollarla değiştiren çift, özçekimini herkese göstermek için kâğıda basıp dağıtmaya çalışan kız, navigasyon olmadığı için trafikte oluşan kargaşa teknolojinin ne kadar dünyamıza girdiğini gösteriyor. Ayrıca sanal marketler eski gerçek pazarlara dönüştürülmüş. Bütün bunlar sunucuların fişini bilmeden çeken bir genç ile başlıyor.

Apple’ın geliştiricilere verdiği mesaj: “Dünya iOS cihazlar için yapılan uygulamalara güveniyor, bu nedenle onları daha iyi yapmaya devam edelim.” mesajıdır. Tabi bu mesajın yanında sanki vermek istediği başka bir mesaj da var: “Apple giderse sistem çöker.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here