Disney, arttırılmış gerçekliğe sahip bir Star Wars holochess oyunu yapıyor

0
106

Disney, Artırılmış Gerçeklik dünyasına dalış yapıyor

Apple, WWDC etkinliğinde bu yılın başlarında, Star Wars’tan ünlü Dejarik holochess oyununu yeniden oluşturmak için bir iPad kullanan genişletilmiş gerçeklik demosunu göstermişti. Bu yalnızca bir teknoloji demosu. Bundan fazlası değil. Bugün Disney, holoches oyunu ve diğer projelerini hayata geçirmek için kullanacağı gerçek bir artırılmış gerçeklik platformu meydana getirdiğini açıkladı. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı artırılmış gerçeklik ile daha iyi grafikler ve görsel tasarımlar üzerinde çalışıldı. Disney, Artırılmış Gerçeklik dünyasına dalış yapıyor. Arttırılmış gerçekliğe sahip bir Star Wars holochess oyunu yapıyor.

OKU ►  Facebook’un kamerası ile artık kendi GIF’inizi oluşturabiliyorsunuz
Disney, Artırılmış Gerçeklik dünyasına dalış yapıyor

Ürünü sihirli bir hale getirmek için iki parça kullanıyor. Birinci parça, Lenovo ile birlikte geliştirilmiş olan yeni bir artırılmış gerçeklik donanımlı kulaklık seti. İkinci parça cihaz ise, kalan kısmını yapabilmek için bir kullanıcının akıllı telefonuyla eşleşen bağlantı sistemi. Hareketli, holografik canavarları bir masanın üstüne ya da başka bir yüzeye koyabilecek bu oyunlara holochess oyunu deniyor. Bu oyunlarda dahil olmak üzere birçok farklı uygulama ile küçük bir arttırılmış realite ortamı oluşturuldu. Rebel çizgi film karakterinin birleştirildiği bir savaş oyunu da sistem üzerinde denenerek oynandı. Sonuçlar başarılı.

OKU ►  iOs11 Files uygulamasının ekran görüntüsü akılları karıştırdı

Disney, Artırılmış Gerçeklik dünyasına dalış yapıyor

Farklı uygulamaların hepsi Jedi Challenges markası altında toplandı. Ve elbette bu isim herkesin aklına özel bir çağrışım yapıyor: Işık tutucuları. Işık yansıtıcı tecrübesi hakkında ayrıntılar henüz belli değil. Müşterilerin Disney ve Lenovo kulaklıklarını -Luke Skywalker’in orijinal filmindeki gibi – kaymasını sağlayacak bir artırılmış gerçeklik oyununu hayal ettikleri ise bir gerçek.

OKU ►  Mobil cihazlar için en iyi oyunlar

Disney, Artırılmış Gerçeklik dünyasına dalış yapıyor

Ürün için henüz çıkış tarihi mevcut değil. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı vaat edilmiş durumda. Ancak Disney, D23 sırasında projenin potansiyelini yeterince açıkça bir biçimde farketti. Müşteriler, bu şekilde oyun oynamak için bir kulaklık takacaklarından mı, yoksa arttırılmış gerçekliğin cazibesiyle mi izleyicilere cazip geldiğini sorgulamaya devam ediyor. Tüm bunların sonrasında Pokémon Go gibi bir oyun hakkında da aynı argümanlar ve sorgulamalar yapılabilirdi. Ancak dünya çapındaki hayranları söz konusu olduğunda, Star Wars sevenlerinin artırılmış gerçeklik oyunlarına ilgi göstereceği kesin. Bu yüzden aynı aşamaların gerçekleştirilmemiş olması bir yandan mantıklı geliyor.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here