Dünyanın en zengin ikinci adamından, dünyanın en zengin üçüncü adamına eşsiz övgüler

Farklı iş kolları

Cuma günü CNBC ile yapılan bir röportajda Buffet “Jeff Bezos’ın çağımızın en olağanüstü iş adamı olduğuna inanıyorum. Bunu daha önce de söyledim” dedi.

Yatırım firması ve holdingi Berkshire Hathaway’in kurucusu ve CEO’su olan Buffet Amazon’un kurucusu Bezos’ı aynı anda iki farklı iş alanındaki başarısından ötürü övdü.

Amazon, kitap ve çocuk bezi gibi ürünleri satın alabileceğiniz sıradan Amazon’u işletiyor. Fakat firma aynı zamanda kazancının büyük bölümünü oluşturan bulut işletim sistemi branşı olan ‘Amazon Web Services’ ı da işletiyor.

“Müşteri kitlesi ve faaliyet alanları bütünüyle birbirinden farklı iki işi, aynı anda yürütebilen birini daha önce hiç görmemiştim” diyen Buffett, “İki farklı ve büyük işi, mükemmel bir şekilde götürmeyi başarmak, gerçekten muhteşem. Bunun gibi bir başka örnek düşünemiyorum” diyerek sözlerine devam etti.

Buffett, Forbes’in yaptığı araştırmaya göre 75.6 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci adamı olarak sıralandırıldı. Bezos ise Buffett’tan hemen sonra ortalama 72.8 milyar dolarlık mal varlığı ile üçüncü sırada yer alıyor (Bill Gates 86 milyar dolar ile birinci sırada).

OKU ►  Rus şirket Yota Devices, YotaPhone 3’ün fiyatını açıkladı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox