Slovakya’lı uçan araba firması AeroMobil

Bir rüya gerçeğe dönüyor

Henry Ford 1940 yılında çok bilinen şu şeyi yazmıştı: “Sözlerimi kaydedin: uçak ve araba karışımı bir şey gelecek. Gülebilirsiniz ama, gelecek.” Henry Ford’un bu sözlerinin üzerinden çok geçmeden Slovakya’lı uçan araba firması AeroMobil şüphede olanlara bir cevap mahiyetinde olmak üzere çıkış yapmış görünüyor. Firma, 2017 yılında, Fransa’daki Monaco ‘Top Marques’ Show’da son uçan araba versiyonunu açıkladı.Uçan araba ön siparişler için uçuşa hazır durumda.

Evet, yolculuklar artık aynı şekilde olmayacak. AeroMobil Flying Car’ın gelecek yıllarda üretime girmesi bekleniyor. Ve müşterilerine ilk teslimatlarını 2020 yılında yapacak gibi görünüyor. Bununla birlikte dünyanın ilk uçan aracı 500 adet üretimle sınırlandırılacak ve müşterinin beklentileri doğrultusunda olmak üzere 1.3 milyon ile 1.6 milyon Euro arasında bir fiyatla satılacak. İlk 25 araçlık üretim ‘Founders Edition’ olacak. Bu versiyon, detayları ayrıca bildirilecek olmakla birlikte genişletilmiş avantaj paketi ile birlikte özel ürün içeriğine de sahip.

AeroMobil’in uçmak için kanatları, ve otobanlarda seyahat için tekerlekleri olacak. 3 dakikadan az bir sürede uçuşa hazır hale gelecek olan araç, 750 km uçuş mesafesine sahip. Karada 160 km/h hızla seyahat edecek olan araç, havada ise 360 km/h’ten biraz daha hızlı uçabiliyor.

OKU ►  ‘Payday 2’ ücretsiz VR modu ile kendinizi banka soygununun ortasında bulacaksınız

AeroMobil Flying Car’ın önemli özellikleri

  • 3 dakikadan az bir süre içerisinde tam uçuş moduna geçiş kabiliyeti
  • 700 km otomotiv menzili
  • Maximum 750 km havada kalma süresi
  • 90 Lt. yakıt kapasitesi
  • Direct Drive değişken pervane
  • Otomotiv – Maximum hız 160 km/h
  • Airframe paraşüt sistemi
  • Mevcut otopilot teknolojisiyle ‘Otonom Uçuş’

 

Aeromobil Flying Car

Uçmaya, ya da aracı uçurmaya hevesliyseniz, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Fakat unutmayın, banka hesabınıza derin bir dalış yapmanız gerekecek. Henry Ford’un uçan araba rüyası ucuza gerçekleşmiyor!

Aeromobil Flying Car

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here