En çok para kazanan YouTube yıldızları

Date:

En çok para kazanan YouTube yıldızları

Birisine yirmi yıl önce, bütün yıl bilgisayar oyunu oynayarak, espiriler yaparak yılda 15 milyon dolar kazandığınızı söyleseydiniz herhalde söylediğiniz kişi size baya gülerdi. 2016 yılında bu gerçek oldu sizi bilgilendirmek istedim, işte en çok para kazanan YouTube yıldızları listesi.

Forbes’in en çok para kazanan YouTube yıldızlarının yılın ikinci sıralamasında listeye giren birinci ismi: Felix Arvid Ulf Kjellberg (PewDiePie), Felix ‘in yaptığı bilgisayar oyunu oynamak, oyun videolarına yorum yapmak ve yeri geldiğinde güzel espiriler yapmak. Ayrıca geçen yıl 15 milyon dolar kazdı. Vay canına!

Listedeki ikinci numara olan Roman Atwood, ilk YouTube klibi ise ‘Epic Cooler Prank’. Sadece 5 yıl önce hiç bir şeyi olmayan biriyken, şimdi milyoner oldu. 2016 yılında tahmini rakam olarak 8 milyon dolar kazandığı söyleniyor. Tabi ki bu kadar paranın bir artısı olarak da birkaç iş alanında da ismi geçiyor.

Komedyen Lilly Singh ve onun ustaca komedisi listede üçüncü sırada yer aldı ve bu yıl 7.5 milyon dolar kazandığı söyleniyor.

Aslında liste YouTuber’ların ortalama kazançları kadar çeşitlilik gösteriyor. Komedyenler, şarkıcılar, oyuncular, rapçiler, makyaj sanatçıları ve akla gelebilecek herhangi bir iş. Tabi ki ortalama YouTuber’larda para kazanıyor. İnternet’in büyümesiyle de Youtube kanalı daha çok kişiye para kazandıracağa benziyor.

Belki de yanlış işde çalışıyoruzdur! Ne dersiniz?

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...