Yoksa iPhone’lar da mı patlıyor?

Date:

Çin, Apple’ın patlayan bir iPhone sorunu olduğunu bildirdi

Çin’de iPhone’lar sadece beklenmedik şekilde kapanmakla kalmıyor, görünüşe göre de patlıyorlar.

Şanghay Tüketici Konseyi (SHCC), Şanghay Belediye Halkı Konferansı üyesi tarafından yönetilen bir tüketici gözlemcisi grubunun, 2 Aralık’ta web sitesinde sekiz iPhone’un 1 Eylül ile 30 Kasım tarihleri arasında patladığı konusunda bir bildirimde bulundu. Bay Zhang, SHCC’ye, Kasım 2014’te satın aldığı iPhone 6’nın bu yıl 30 Eylül’de bekleme modunda iken dumanlar çıkarak, kendiliğinden yandığını bildirdi.

Bayan Chen ise SHCC’ye, Mart 2015’te satın aldığı iPhone 6s Plus cihazın kendiliğinden yanarak ekranı çatladığını bildirdi.  Apple, Chen’e ayrıntılı bir açıklama yapmadan yeni bir telefon verdi.

Tüketicilerin Apple’a gönderdikleri yanmış iPhone resimlerinden bazıları…

Çin, Apple'ın patlayan bir iPhone sorunu olduğunu bildirdi Çin, Apple'ın patlayan bir iPhone sorunu olduğunu bildirdi Çin, Apple'ın patlayan bir iPhone sorunu olduğunu bildirdi

Apple, bu ürünlerle ilgili endişe kaynağı olmadığı konusunda ısrarcı oldu.

iPhone patlamalarıyla ilgili son duyurunun yanı sıra, 1 Ocak-30 Kasım arasında, Apple ürünlerinden 2,763 tüketici şikayeti aldı. Bu rakam 2015 yılının iki katı olduğu açıklandı. Şikayetlerin neredeyse yarısı son iki ay içinde yapıldı.

Beijing Business Today, 6 Aralık’ta yazdığı yazıda “Apple yanlışlarını acilen düzeltmeli,  muhtemelen Apple, Samsung’un yolunda ilerliyor” dedi.

Apple’dan yapılan açıklamanın tam metni aşağıdadır:

Patlama olayları ile ilgili açıklama

Müşterilerin mobil cihazlarındaki pillerin performansı ve güvenliği konusunda her zamankinden daha fazla endişe duyduklarını düşünüyoruz. SHCC kısa süre önce patlama olayları yaşadıklarını bildirilen az sayıdaki iPhone’ların bilgilerini yayınladı. Müşterilerimizin, böyle bir problemi iyice araştırdığımızdan emin olmalarını istiyoruz. Müşterilerle temas kurduk ve analiz için cihazları aldık.

Standart işlemimizin bir parçası olarak, BT taramaları, kesitler ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir adli tıp araştırması yaptık. Şimdiye dek analiz ettiğimiz cihazlarda, fiziksel hasarın sadece cihazlarda olduğunu açıkça gösterdi. Güvenliği bir öncelik olarak değerlendiriyoruz ve bu ürünlerle ilgili endişe kaynağı bulamadık.

Apple ürünleriyle ilgili sorun yaşayan herhangi bir müşteriyi, bir Apple Store veya Apple Yetkili Hizmet Sağlayıcılarını ziyaret etmeye veya Apple Destek ile iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Daha önce sizler için derlediğimiz, aşağıdaki yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz

iPhone 6s bataryanızı ücretsiz değiştirebilirsiniz

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...