Essential Phone, kamerada devrim yapıyor

Essential Phone, kamerada devrim yapıyor

Android’in kurucusu Andy Rubin, bugün Essential Phone’u tanıttı. Android destekli akıllı telefonun en önemli özelliklerinden biri, ek aksesuarlar için tasarlanmış yeni bir modüler sistemdir. Essential’ın ilk aksesuarı, Essential Phone’un arkasına bağlanan küçük bir 360 kameradır. Ağırlığı 35 gramdan daha azdır. Ayrıca, 13 MP’lik çözünürlülükle 4K videolar kaydedebiliyor. Ve, düşük ışıkta bile muhteşem performans sergileyen 8 MP’lik ön kamerası görenleri hayrete düşürecek cinsten.

Essential Phone, kamerada devrim yapıyor

Essential, piyasadaki normal Android telefonlara bir farklılık olarak, 360 kamerasıyla adeta bir devrim yapıyor. Şirketin optik ve görüntüleme başkanı Xiaoyu Miao; 360 kameranın, “her şeyi değiştirdiğine” inandığını söyledi.

Miao, yeni 360 kamera üzerine yazdığı bir blog yazısında; neden endüstrinin, 360 kamerayla önemli sorunları olduğunu açıklıyor. “ Kameralar, büyük ve pahalı, özellikle, iyi bir kameraya sahip olmak istiyorsanız. Ayrıca, fotoğraf çekmek ve sosyal ağınıza onları yüklemek için kullanıcının deneyimi ve iş akışı oldukça külfetli.” şeklinde bir açıklama yaptı. Miao, minyatür Essential fotoğraf makinesinin, bu yaygın sorunlarla baş edebilmede yardımcı olacağına inanıyor.

360 kamerayı, Essential Phone ile birlikte satın alırsanız ekstra olarak 50 $, ayrı olarak satın almak istediğinizde ise, 199 $ karşılığında sahip olabileceksiniz. Essential şu anda sadece ABD’ye cihaz dağıtımı yapıyor ancak, hem telefon hem de 360 kamerayı, şirketin çevrim içi mağazasından sipariş edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here