‘Euclidean Lands’ zeka ve stratejiyi birleştiren tarzıyla iPhone’a çıktı

Date:

Monument Valley ile Hitman GO’nun evliliğinden doğmuş gibi bir oyun

Euclidean Lands, göze estetik gelen tasarımı ve imkansız mimari dizaynlarıyla Monument Valley’nin tasarımını ve sıra tabanlı oyun mekaniğiyle Hitman Go’nun yapısını almış iOS’a yeni çıkan bir oyun. Oyun bununla da kalmıyor ve bir Rubik Kübü’nün üzerinde geçiyor.

İlk bakışta insana ilginç gelen bir birleşme olsa bile gayet başarılı bir yapıt. Euclidean Lands, oyuncuyu aynı anda rahatlatabilen ama zorlayabilen bir oyun olmayı başarmış.

Oyunda biz mızrak taşıyan ufak bir savaşçıyı kontrol ediyoruz. Bu savaşçı nasıl olmuşsa kendisini havada asılı kalmış 3 boyutlu bir dünyanın içerisinde bulmuş. Savaşçıyı Hitman Go’da olduğu gibi parmaklarımızla hareket ettiriyoruz. Ama gene Hitman Go’da olduğu gibi sadece bir kare ilerletebiliyoruz. Ama bu oyunu asıl orijinal yapan şey ise bulunduğumuz ortamı da değiştirebiliyor oluşumuz. Aynı bir Rubik Küp’e benzeyen dünyayı çizgisel çevirmeler yapabiliyoruz. Oyunun her bölümünde amacımız belirlenmiş çıkış noktasına varmak. İlk bölümlerin basit oluşuna sakın kanmayın çünkü oyun birkaç bölüm sonra ciddi bir mücadeleye dönüşebiliyor. Oyunda düşmanlar ve bosslar da bulunuyor. Buda oyuna farklı bir mücadele hissi daha katıyor.

Euclidean Lands tam da akıllı telefonlar için tasarlanmış bir oyun. Bölümleri istediğiniz gibi manipüle edebiliyorsunuz ve kolay kontrolleri sayesinde sürekli eğlenceli deneyler yapmak istiyorsunuz. Oyunda içerisine dalabileceğiniz 40 bölüm bulunuyor ki zorluklarını da düşününce hiçde az değil. Oyun şimdilik sadece iOS platformunda bulunuyor.

[irp posts=”10592″ name=”Cities: Skylines 3.5 milyon satışa ulaştı”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...