Facebook, akıl okuma cihazı geliştiriyor olabilir

Facebook en derin ve gizli düşüncelerinizi bilmek istiyor

Facebook, iki yeni iş ilanı yayınladı. İşler ‘beyin-bilgisayar arayüz mühendisi’ ve ‘sinir görüntüleme mühendisi’ işe alınacak kişiler, resimlere veya videolara bakarken beyin faaliyetinin nasıl değiştiğini izlemek için çalıştırılacak olabilir.

Nisan ayında site, donanım, yazılım ve içeriğin kesiştiği yerde çığır açan ürünleri üretmeye adanmış yalnızca ‘Bina 8’ olarak bilinen yeni bir bölümün varlığını ortaya koydu.

Ve yeni yayınlanan bu iş ilanları, gizemli bölümün akıl okuma teknolojisi üzerinde çalışabileceğini gösteriyor.

Mark Zuckerberg daha önce bir telepatik sistem oluşturma arzusunu çok net bir şekilde belirtmişti ve bunu ‘nihai iletişim teknolojisi’ olarak adlandırmıştı.

OKU ►  GTA modlama aracı kaldırıldı

Birinci iş ilanı, ‘beyin-bilgisayar arayüz mühendisi’ nin ‘gelişmiş BCI teknolojileri geliştirmeye odaklı 2 yıllık B8 projesi üzerinde çalışması için’.

İşi kapsayacak konularla ilgili ayrıntılar sınırlı ancak ilan, kilit sorumluluklardan birinin, kodlama ve kod çözme modelleri de dahil olmak üzere makine öğrenme yöntemlerini, beyin görüntüleme ve elektrofizyolojik verilere uygulayacağını ekliyor.

İkinci iş ilanı, yeni non-invaziv beyin görüntüleme teknolojileri geliştirmeye odaklanan bir projeden sorumlu olacak bir ‘sinir görüntüleme mühendisi’ için.

Her iki iş de California’daki Menlo Park bölgesinde

Bu sınırlı açıklamalar, Bina 8’in resimlere veya videolara bakıldığında beyin faaliyetinin nasıl değiştiğini izlemeye çalışıyor olabileceğini göstermektedir.

Mark Zuckerberg daha önce ‘Bir gün, tamamen zengin düşünceleri teknolojiyi kullanarak birbirlerine doğrudan gönderebileceğimize inanıyorum’ demişti.

Sadece bir şeyler düşünür ve isterseniz arkadaşlarınız bunu hemen algılayabilecek, bunun adı nihai iletişim teknolojisi olurdu

Facebook ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox