Facebook, akıl okuma cihazı geliştiriyor olabilir

Date:

Facebook en derin ve gizli düşüncelerinizi bilmek istiyor

Facebook, iki yeni iş ilanı yayınladı. İşler ‘beyin-bilgisayar arayüz mühendisi’ ve ‘sinir görüntüleme mühendisi’ işe alınacak kişiler, resimlere veya videolara bakarken beyin faaliyetinin nasıl değiştiğini izlemek için çalıştırılacak olabilir.

Nisan ayında site, donanım, yazılım ve içeriğin kesiştiği yerde çığır açan ürünleri üretmeye adanmış yalnızca ‘Bina 8’ olarak bilinen yeni bir bölümün varlığını ortaya koydu.

Ve yeni yayınlanan bu iş ilanları, gizemli bölümün akıl okuma teknolojisi üzerinde çalışabileceğini gösteriyor.

Mark Zuckerberg daha önce bir telepatik sistem oluşturma arzusunu çok net bir şekilde belirtmişti ve bunu ‘nihai iletişim teknolojisi’ olarak adlandırmıştı.

[irp]

Birinci iş ilanı, ‘beyin-bilgisayar arayüz mühendisi’ nin ‘gelişmiş BCI teknolojileri geliştirmeye odaklı 2 yıllık B8 projesi üzerinde çalışması için’.

İşi kapsayacak konularla ilgili ayrıntılar sınırlı ancak ilan, kilit sorumluluklardan birinin, kodlama ve kod çözme modelleri de dahil olmak üzere makine öğrenme yöntemlerini, beyin görüntüleme ve elektrofizyolojik verilere uygulayacağını ekliyor.

İkinci iş ilanı, yeni non-invaziv beyin görüntüleme teknolojileri geliştirmeye odaklanan bir projeden sorumlu olacak bir ‘sinir görüntüleme mühendisi’ için.

Her iki iş de California’daki Menlo Park bölgesinde

Bu sınırlı açıklamalar, Bina 8’in resimlere veya videolara bakıldığında beyin faaliyetinin nasıl değiştiğini izlemeye çalışıyor olabileceğini göstermektedir.

Mark Zuckerberg daha önce ‘Bir gün, tamamen zengin düşünceleri teknolojiyi kullanarak birbirlerine doğrudan gönderebileceğimize inanıyorum’ demişti.

Sadece bir şeyler düşünür ve isterseniz arkadaşlarınız bunu hemen algılayabilecek, bunun adı nihai iletişim teknolojisi olurdu

Facebook ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...