Apple TV için Facebook Video uygulaması yayımlandı

Date:

Samsung Smart TV’lerden sonra şimdi Apple TV’de

Bu ay başlarında uygulama ile ilgili yapılan planlamalara dönük açıklamadan sonra Facebook,  dördüncü nesil Apple TV’ler üzerinde çalışacak video-merkezli uygulamasını bu akşam resmi olarak yayımladı. Facebook yeni uygulamayı en güncel ve sevilen video içerikler için ana kaynak olarak lanse etti. Uygulamanın tvOS’lerde yayımlanma zamanı, seçkin Samsung smart TV’lerde sahneye çıkış yapmaya başlamasının bir gün sonrasına denk geldi.

Facebook uygulamanın, arkadaşlar ve takip edilen sayfalar tarafından paylaşılan videoları ve geçmişte yapılan görüntülemeleri baz alan öneri içerikleri de kapsayan geniş bir içerik dizisini sunduğunu belirtti. Ek olarak rahat bir şekilde yeniden izleme yapmanızı sağlamak üzere görüntüleme geçmişinizi de görebileceksiniz.

[irp posts=”9466″ name=”Skype WiFi servisini kapatıyor”]

Facebook Video uygulaması ile ilgili planlarını iki hafta önce bildirmiş, uygulamanın Facebook videolarının daha büyük ekranlarda tadını çıkarmak için yeni bir yöntem sunacağını belirtmişti. Facebook Video uygulamasının yayımlanmasından önce servisteki videoların Apple TV’de izlenmelerinin en iyi yolunun iOS cihazlardaki AirPlay’in kurulması olduğuna inandıklarını belirtti. Bununla birlikte yeni uygulama dördüncü nesil Apple TV kullanıcıları için daha görünmez ve entegre bir çözüm sunuyor.

Bunun haricinde Facebook’un her hafta baseball liginden popüler bir oyunu yayınlamak için görüşmeler yaptığına dair söylentiler vardı fakat bu departmanda konuyla ilgili resmi herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Yeni Facebook Video uygulaması tvOS App Store’dan şimdi ücretsiz olarak indirilebilir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...