Yazıyı sese dönüştüren uygulama

Date:

Eğlenirken dinleyin

Speech Central : Metin-Okuma ve MP3 uygulaması, web sayfalarını, RSS beslemelerini, word dökümanlarını, kitapları ve e-postaları sesli olarak dinlemenize imkan veren çok özellikli bir uygulamadır.

Windows 10 PC ve Mobile için kullanılabilir olan Speech Central, araba sürerken, yazı yazarken ya da atıştırırken elinizle dokunmadan yazılı materyalleri kolayca takip etmenizi sağlar. Uygulama aynı zamanda web makalelerinden, dökümanlardan ve daha bir çok yazılı materyalden Windows 10 PC’niz üzerinde MP3 dosyaları oluşturabilir. Speech Central üzerinde gezinmeye alışmak biraz zamanınızı alabilir fakat genel olarak yazılı olan şeyleri okumadan dinleyerek haberdar olma ihtiyacı hissettiğiniz zaman oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

Speech Central : Text to Speech ve MP3 uygulamasında yazılı materyalleri konuşmaya çevirmek için ekleme yapabileceğiniz boş bir tahtayla karşılaşırsınız. Uygulama düzeni Windows 10 PC ve Mobile versiyonlarında birbirlerine oldukça benzerdir. Bununla birlikte Windows 10 PC versiyonunda ekran alanı daha büyüktür ve üzerinde gezinmek daha kolaydır.

[irp posts=”9226″ name=”Samsung Galaxy S8’i 29 Martta New York’ta tanıtacak”]

MP3 seçeneği de mevcut

Her iki versiyonda da ekranın sol üst köşesinde menü butonu yerleşiktir. Bu menüde ‘Şu anda konuşuluyor’, ‘Başlıklar’ ve ‘Kütüphane’ gibi listeleri görüntülemeniz için seçenekleri ortaya çıkarır. Aynı zamanda uygulama ayarlarına ve ‘Hakkında’ ekranına erişiminizi sağlar. Windows 10 PC versiyonunda aynı zamanda menü üzerinde MP3 seçeneği de mevcuttur. Her iki versiyon ayarları ses çeşidi, dil desteği, görüntü ve tekrar oku seçeneklerini içerir. Fakat her dil için her cinsiyet sesi seçeneği mevcut değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Şu anda konuşuluyor’ listesi sesli olarak okunacak her bir dökümanı gösterir. Bu özellik, sesli materyaller için kullanılan ‘Çalma Listesi’ne benzer. Windows 10 paylaşım seçicisini kullanarak içerik ekleyebilir, yerel olarak depolanmış dökümanları açabilir, materyal yapıştırabilir, doküman yazabilir ya da kameranızı kullanarak doküman resmi çekip sesli çeviri için kullanabilirsiniz.

Başlıklar bölümü RSS beslemesi listesini gösterir ve yalnızca beslemenizdeki başlıkları ve özetleri dile getirir. Beslemeler Windows 10 paylaşım seçicisi kullanılarak, yerel olarak depolanmış bir URL açılarak, yapıştırılarak ya da yazılarak oluşturulabilir. Elinizle başlığa tıklayarak ya da basılı tuttuktan sonra (PC’de Mouse sağ tuş ile tıklayarak) ‘Şu anda konuşuluyor’a Ekle’ seçeneğini seçerek tekil hikayeler ekleyebilirsiniz.

Favori listesi yapabilirsiniz

‘Kütüphane’, öyle ya da böyle uzun süreli olarak kaydetmek isteyeceğiniz materyal için bir depo görevi görüyor. Bu bölümü favori listesi olarak adlandırmak daha doğru olur. Başlık beslemesine ya da ‘Şu anda konuşuluyor’ makalesine basılı tutmak (ya da PC’de sağla tıklamak) materyalin kütüphaneye taşınmasını sağlayacak bir seçeneği içeren açılır menüyü karşınıza çıkarır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Windows 10 PC versiyonu üzerinde bulunan MP3 seçeneği, ses dosyaları oluşturup paylaşma gereksinimi duyduğunuzda kullanabileceğiniz oldukça güzel bir araçtır. Kaydedilmesini istediğiniz materyali MP3 listesine taşımak suretiyle işlemi tamamlayabilirsiniz. Ses dosyası oluşturulduğunda playback yapmak ya da paylaşmak için yerel bir dosyaya atabilirsiniz.

Speech Central aynı zamanda dökümanları kaydetmeniz için OneDrive hesabınıza erişiminizi de destekler. Bir şeyi Speech Central’la paylaşırken uygulama ‘Şimdi Konuş (Materyali şimdi dinle)’, içeriği ‘Şu anda Konuluyor’ listesine ekleme ve materyali ‘Başlıklar’ listesine ekleme seçeneklerini sunar.

 

Uygulamayı Windows Store’dan indirebilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...