Facebook Live ile 360 derece canlı yayın yapabilirsiniz

Date:

Samsung Gear 360, Insta360 kameralarla kullanılabilecek

Facebook Live 360 derece yayın imkanı sunmaya başladı, Facebook’un Oculus’u satın aldıktan sonra yaptığı en faydalı şeylerden birisi de 360 derecelik fotoğraflar ve videoları Samsung’un GearVR’ı ile kullanabilmeyi desteklemesi. Şimdi ise sosyal medya platformu yeni duyurduğu Live 360’ile 360 derecelik canlı yayınlar yapabileceğini açıkladı. Bu sayede kullanıcılar yapay gerçeklik ortamını canlı yayınlarla tecrübe edebilecek.

Bu özelliği kullanabilmek için tabi ki öncelikle doğru ekipman ve geniş ağlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekecek. Live 360 ile ilgili açıklama yapan Facebook, “izleyicileriniz sizinle aynı zamanda ve aynı mekanda olabilecek” şeklinde konuştu.

Eğer Samsung Gear 360’ın son modeline, Insta360 Nano ve Air ya da Nokia Ozo gibi profesyonel ekipmanlara sahipseniz Live 360’ı aynı Facebook Live gibi kullanabilirsiniz. Sadece kameranızı doğru şekilde telefonunuza bağlayın, yayınınıza bir başlık yazın ve canlı yayına başlayın. Eğer izleyicileriniz GearVR, Oculus Rift yada Google DayDream sahibi ise 360 derecelik yayından tam anlamıyla faydalanabilecek. Eğer herhangi bir yapay gerçekli setine sahip değilseniz bile telefonunuz sayesinde canlı yayınlarda istediğiniz açıyı izleyebilmek mümkün olacak.

[irp posts=”12107″ name=”Periscope artık Twitter Moments ile entegre olacak”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...