Facebook Live ile 360 derece canlı yayın yapabilirsiniz

Samsung Gear 360, Insta360 kameralarla kullanılabilecek

Facebook Live 360 derece yayın imkanı sunmaya başladı, Facebook’un Oculus’u satın aldıktan sonra yaptığı en faydalı şeylerden birisi de 360 derecelik fotoğraflar ve videoları Samsung’un GearVR’ı ile kullanabilmeyi desteklemesi. Şimdi ise sosyal medya platformu yeni duyurduğu Live 360’ile 360 derecelik canlı yayınlar yapabileceğini açıkladı. Bu sayede kullanıcılar yapay gerçeklik ortamını canlı yayınlarla tecrübe edebilecek.

Bu özelliği kullanabilmek için tabi ki öncelikle doğru ekipman ve geniş ağlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekecek. Live 360 ile ilgili açıklama yapan Facebook, “izleyicileriniz sizinle aynı zamanda ve aynı mekanda olabilecek” şeklinde konuştu.

Eğer Samsung Gear 360’ın son modeline, Insta360 Nano ve Air ya da Nokia Ozo gibi profesyonel ekipmanlara sahipseniz Live 360’ı aynı Facebook Live gibi kullanabilirsiniz. Sadece kameranızı doğru şekilde telefonunuza bağlayın, yayınınıza bir başlık yazın ve canlı yayına başlayın. Eğer izleyicileriniz GearVR, Oculus Rift yada Google DayDream sahibi ise 360 derecelik yayından tam anlamıyla faydalanabilecek. Eğer herhangi bir yapay gerçekli setine sahip değilseniz bile telefonunuz sayesinde canlı yayınlarda istediğiniz açıyı izleyebilmek mümkün olacak.

OKU ►  Periscope artık Twitter Moments ile entegre olacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here