Sosyal medya devinin canlı yayın uygulaması PC’lere geliyor

Sosyal medya devinin canlı yayın uygulaması PC’lere geliyor

Facebook kullanıcıları son bir senedir sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yapabiliyordu. Ama bu sadece Facebook’un mobil versiyonuna ait bir özellikti. Facebook bu özelliği diğer platformlara da taşıma için çalıştığını belirtmişti. Facebook kısa süre önce yaptığı açıklama canlı yayın özelliği Facebook Live’ı masaüstü platformuna getirdiğini duyurdu.

Öyle görünüyor ki Facebook, alandaki büyük isimler Twitch ve YouTube Gaming ile rekabet etmenin peşinde. Masaüstü yayıncıları aynı diğer canlı yayın servislerinde olduğu gibi harici cihazlar ve yayın programları kullanarak canlı yayın yapabilmesi mümkün olacak. Bu da demek oluyor ki canlı Facebook videoları oyun oynama, ekranın üzerindeki grafikler ve resim içerisinde resim gibi özellikleri kullanabilecek ki bunların hepsi Twitch için artık olmazsa olmaz özellikler.

Daha sıradan kullanıcılar için canlı yayın özelliğini kullanarak yayın yapmak telefonda olduğu kadar kolay olacak. Haber Kaynağı sayfasından Canlı Video seçeneğini seçin ve bilgisayarınızın webcaminden canlı yayın yapmaya başlayın.

OKU ►  Twitter ‘Canlı Yayın’ için Yapımcı API’si yayınladı

Şimdilik Facebook Live’da Twitch kadar özellik bulunmuyor. Ama Facebook’un basit video paylaşma ve yayın yapma özelliği sosyal medya sitesi için ciddi bir avantaj haline gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here