Facebook Messenger’da gerçek zamanlı konum paylaşımı

Date:

Sürekli konum paylaşımı

Konumunuzu arkadaşlarınıza paylaşmanıza imkan veren bir çok Messenger ve harita uygulaması mevcut. iOS’te ‘Arkadaşlarımı Bul’ uygulaması ile iMessage üzerinden konumunuzu paylaşabilir, Hangouts’ta da benzer şekilde arkadaşlarınızla nerede olduğunuzu paylaşabilirsiniz. Bunlar ilk elden uygulamalar. Fakat şimdiki tam konumunuzu iletişim listenizdeki kişilere 60 dakika boyunca göstermenize imkan veren en büyük üçüncü taraf Messenger uygulamalarından biri.

Facebook Messenger’ın yeni ‘Canlı Konum’u kullanıcıların nerede olduklarını belirli bir kişi ya da arkadaş grubu ile 60 dakika boyunca paylaşmasına imkan tanıyor. Özellik aktive edildiğinde izin verdiğiniz arkadaşlarınız tarafından haritadaki yeriniz bulunabilecek ve eğer bir randevu planlamaya çalışıyorsanız Facebook araba ile konumunu paylaşan kişilere ulaşmanın ne kadar süreceğini gösterecek. Doğal olarak konum paylaşımını istediğiniz an durdurabileceksiniz ve küçük bir saat daha ne kadar süreyle konumunuzun görülebilir olacağını gösterecek.

Messenger aynı zamanda sürekli konum güncellemeleri yapmadan belirgin bir durağan konum bildirimini kullanıcılarla paylaşmanıza da imkan veriyor. Belirli bir yerde buluşmak istediğiniz, fakat her hareketinizden haberdar etmek istemediğiniz durumlar için ideal bir seçenek. Uygulama varsayılan olarak ‘Canlı Konum’ paylaşımı özelliği için bildirimde bulunuyor. Dolayısı ile eğer takip seçeneğini aktive etmek istemiyorsanız kırmızı renk pin’e dokunarak haritanıza attığınıza emin olun. Bu özellikler Facebook Messenger’ın Android ve iOS için son versiyonlarında bulunuyor. Eğer denemek isterseniz güncellemeler piyasaya çıkmış durumda.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...