Facebook hesabınızdan otomatik olarak çıkış yaptınız mı

Silikon Vadisi tökezliyor

Bugün erken saatlerde Facebook hesabınızdan otomatik olarak çıkış yaptınız mı ? Yalnız değildiniz. Bir çok insan hesaplarından otomatik çıkış yaşadılar ve bazıları hesaplarının çalındığına dair duyumlar aldılar. Bu sebeple sosyal ağ erişimi kapattı ve bu durumdan etkilenenlere şifre değiştirme postaları gönderdi. Sorun şu ki bu postalar herkesin işine yaramadı. Bununla birlikte şimdi her şey normale dönmüş görünüyor.

Facebook durumla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı :

“ Şüpheli hesap erişimine engel olmak üzere tasarlanan sistemlerimizden biri bugün erken saatlerde gereksiz bir şekilde bazı kullanıcılara hesap kurtarma postası göndermiş. Sorunu çözdük ve şu an itibariyle bu hesap kurtarma sızıntısından etkilenen hesapları temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.”

OKU ►  İşe başvurmak için yeni platform: Facebook

Ek olarak bir kaynak bize sorunun teknik hatadan kaynaklandığını ve dolayısı ile hesaplarınızın tehlikede olduğunu düşünmememiz gerektiğini söyledi. Eğer sabah itibariyle bu tip bir hata aldıysanız , hesabınızı yenilemek için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok demektir. “Kullanıcılar kendilerine gelen e-posta dahilinde işlem gerçekleştirebilirler” diyen kaynak “ fakat eğer herhangi bir işlem yapmazlarsa da onların adına bunu biz yakın bir zamanda yapacağız” dedi.

Sadece Facebook yaşamadı bu tip bir hatayı. Bazı Google kullanıcıları da dün gece benzer bir sorunla karşılaştılar. Mountain View çalışanları da bu konuyla ilgili herhangi bir sorun olmadığını belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here