Facebook’ da Google gibi teknik sorun yaşıyor

Date:

Silikon Vadisi tökezliyor

Bugün erken saatlerde Facebook hesabınızdan otomatik olarak çıkış yaptınız mı ? Yalnız değildiniz. Bir çok insan hesaplarından otomatik çıkış yaşadılar ve bazıları hesaplarının çalındığına dair duyumlar aldılar. Bu sebeple sosyal ağ erişimi kapattı ve bu durumdan etkilenenlere şifre değiştirme postaları gönderdi. Sorun şu ki bu postalar herkesin işine yaramadı. Bununla birlikte şimdi her şey normale dönmüş görünüyor.

Facebook durumla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı :

“ Şüpheli hesap erişimine engel olmak üzere tasarlanan sistemlerimizden biri bugün erken saatlerde gereksiz bir şekilde bazı kullanıcılara hesap kurtarma postası göndermiş. Sorunu çözdük ve şu an itibariyle bu hesap kurtarma sızıntısından etkilenen hesapları temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.”

[irp posts=”8155″ name=”İşe başvurmak için yeni platform: Facebook”]

Ek olarak bir kaynak bize sorunun teknik hatadan kaynaklandığını ve dolayısı ile hesaplarınızın tehlikede olduğunu düşünmememiz gerektiğini söyledi. Eğer sabah itibariyle bu tip bir hata aldıysanız , hesabınızı yenilemek için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok demektir. “Kullanıcılar kendilerine gelen e-posta dahilinde işlem gerçekleştirebilirler” diyen kaynak “ fakat eğer herhangi bir işlem yapmazlarsa da onların adına bunu biz yakın bir zamanda yapacağız” dedi.

Sadece Facebook yaşamadı bu tip bir hatayı. Bazı Google kullanıcıları da dün gece benzer bir sorunla karşılaştılar. Mountain View çalışanları da bu konuyla ilgili herhangi bir sorun olmadığını belirttiler.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...