Google hesaplardan beklenmedik çıkışlar yaşanıyor

Date:

Beklenmedik çıkışların sebebi teknik nedenler

Son birkaç saattir kullanıcılar Google hesaplarından hesapla ilgili yapmaları gereken bir şey olduğuna dair bildirimler alıyorlar. Siz de bizim gibi hissettiyseniz, birilerinin e-posta adreslerinizi hacklemeye çalıştığını düşünmüş olmalısınız. Neyse ki Gogle bu tip olayların gerçekleştiğine dair bildirimler aldıklarını doğruladı ve bunun şüpheli eylemlerden ötürü olmadığını, endişe edilmemesi gerektiğini belirtti.

Son birkaç saattir kullanıcılar Google Wi-Fi, Home, Chromecast ve hatta Gmail hesaplarıyla ilgili olarak problemler yaşadıklarını belirtiyorlar. Google henüz bu durumun firma ile ilgili olduğunu teyid etmemiş olmakla birlikte konuyu araştırdıklarını belirtti.

Google Android Central’a aşağıdaki açıklamayı yaptı :

“Bazı kullanıcıların hesaplarından beklenmedik şekilde çıkış yaptıklarına dair bildirimler aldık. Araştırıyoruz fakat, endişelenecek bir durum yok : Bunun bir kimlik avı ya da hesap güvenliği tehdidiyle alakalı olduğuna dair herhangi bir emare yok.

Lütfen hesaplarınıza accounts.google.com adresinden tekrar giriş yapmayı deneyin ve eğer şifrenizi hatırlayamazsanız (g.co/recover) adresini kullanarak şifrenizi yenileyin. 2 aşamalı doğrulama özelliğini kullanıyorsanız SMS kodunuzu gecikmeli olarak alabilirsiniz. Lütfen tekrar deneyin ya da daha önce aldığınız kodları deneyin.”

Eğer bu durumdan etkilendiyseniz, yapmanız gereken tek şey bildirimi açmak ve Google hesabınıza tekrar bağlanmak. Hesabınız halen güvende olmakla birlikte bu gelişme şifrenizi yenilemek, ve aynı zamanda iki aşamalı doğrulama özelliğini hayata geçirmek için iyi bir vesile olacaktır. Özellikle de bir süredir şifrenizi yenilememişseniz.

Güncelleme : Google’ın yaptığı açıklamaya göre Google Hesaplar Motoru ile ilgili bir sorun yaşanıyor.  Bu sorun bazı kullanıcıların Google Wi-Fi ve OnHub router’larını fabrika çıkış ayarlarına resetliyor. Eğer sizin de cihazınız resetlendiyse, maalesef çalışması için tekrar ayarlamalarını yapmak durumundasınız.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...