Facebook, yorumları messenger benzeri grup sohbetlerine dönüştürebilir

Facebook, yorumları Messenger benzeri grup sohbetlerine dönüştürebilir

Bazen gönderinizin altındaki yorumlar o kadar uzun oluyor ki sanki özel sohbet odası konuşmalarına dönüyor. Facebook, bu konu hakkında basit değişiklikler yapmayı planlıyor.
Kasım ayında, Facebook’un içerik yöneticisi Matt Navarra sıradışı bir değişim fark etti. Facebook, her zamanki yorum sayfası yerine, ‘Mesajınız’ olarak adlandırılan sohbet benzeri bir pencerede görevleriyle ilgili yorum yapmaya başlamıştı.

Facebook sözcüsü: İnsanlardan, bir habere bakarken haber ileti dizisine katılmanın daha kolay bir yolunu istediklerini duyduk. Bu nedenle, biri sizin yayınınızı yorumladığında, yanıt göndermeniz için yeni bir pencere seçeneğini test ediyoruz. Yazının açılır menüsünde konuşmayı her zaman gizleyebilir veya bildirimleri kapatabilirsiniz.

Bu noktada, haber akışınız ve yayınlarınız arasında ileri-geri geçiş yapmaksızın devam eden yorum dizilerine yanıt vermenize ya da sekmeler arasında geçiş yapmanıza izin veriliyor. Aktif bir yorumcuysanız, bu özellik size bir kolaylık sağlar, ancak öte yandan sizin için sinir bozucu da olabilir. Sıkça bildirim gönderiyorsanız ve birçok takipçiniz varsa teorik olarak haber akışınızın alt kısmında devam eden çok sayıda sohbet bildirimine sahip olabilirsiniz.
Bunun, yalnızca gönderdiğiniz yayınlarımı yoksa yorumladığınız yayınlarımı etkilediği de henüz belli değil. En azından sohbet pencereleri yeni yorumlarla birlikte otomatik olarak açılmaz, ancak ek bildirim rozetleri rahatsız edici olabilir.

OKU ►  Neden bavullar tekeri üstüne devrilir bulmacası çözüldü
OKU ►  Instagram Hikayelerine geostickers özelliği geldi

Yine de, şimdilik sadece bir test. Genele yansımadan önce muhtemelen bir miktar daha teste ihtiyaç duyacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox