Facebook’tan gizli Android yeniliği

Facebook Android uygulamasına HD video yükleme desteği ekledi

Şirketten yapılan herhangi bir açıklama olmadığı düşünülürse, bu özelliğin sessizce eklendiği görülüyor.

Uygulama ayarlarına kullanıcıların HD videolar yüklemesini sağlayan yeni bir buton eklenmiş.

Söylentilere göre, HD video ekleme seçeneği birçok kullanıcı tarafından hali hazırda kullanılıyor ve yakın zamanda pek çok kullanıcı tarafından da kullanılmaya başlanacak. Aynı zamanda başka yeni video özellikleri de eklendiği ve sınırlı sayıda kullanıcının bu özelliklerden yararlandığı söyleniyor.

Bunlardan bazıları videoları çevrimdışı iken de izleyebilmek için indirme özelliği ve video çözünürlüğünün 72p den 360p ye kadar uzandığı.
Bir başka ufak ama kullanışlı özellik ise bildirimler arası geçiş yapabilme seçeneği. Kullanıcı gelen bildirimler arasında kolaylıkla geçiş yapabilirken her defasında ana bildirim sayfasına geri dönmek zorunda kalmıyor

Android kullanıcıları arasında yayılan bu özelliğin Facebook’un duyuru yapmadan gizlice eklemesi de gayet anlaşılır bir durum. Böylece Facebook uygulamayı oluşabilecek her hangi bir hataya karşı deneme fırsatı buluyor.

OKU ►  Samsung sürücülerin telefona bakmadan cevap vermelerini sağlayacak

Şimdilik Facebook‘un iOS uygulaması için ise herhangi bir yeniliği yok. Anlaşılan Apple kullanıcıları bu özelliklerden faydalanabilmek için biraz daha bekleyecek gibi görünüyor…

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox