Elektrikli otomobil üretilecek fabrikanın hepsi inşa edilemeyecek

Elektrikli otomobil üretilecek fabrikanın hepsi inşa edilemeyecek

Farafay Future markası, elektrikli otomobil üretmek için Las Vegas’ın kuzeyinde açacağını iddia ettiği fabrikanın inşaatına başlayacağı tarihten tam altı ay geçti. Ama görünürde henüz bir fabrika yok. Ama bu durum değişecek. Fabrikanın yapımına başlanıyor, en azından bir kısmının yapımına.

Firmanın sözcülerinden birinin The Verge sitesine yaptığı açıklamada, “bu gerçekten devasa ve önemli bir proje. Bu projeyi gerçekleştirmek için birçok safha bulunuyor. Bu saflarda adım adım ilerlemek çok önemli” şeklinde konuştu. Faraday Future sözcüsü Nevada eyaletinde kurulacak fabrikanın orijinal tasarımından çok daha küçük olacağını belirtti. Orijinal tasarımda 1 milyon metrekare olan fabrikanın büyüklüğü 200,000 metrekareye düşürülmüş.

Bunun sebebi olarak ise Faraday Future’ın FF91 modelinin üretimine en kısa sürede başlamak istenmesi gösterildi. Buna göre fabrika bölge bölge inşa edilecek. İlk etapta fabrikanın FF91’i üretecek bölgesi inşa edilecek. Firma finansal olarak güçlendikçe diğer bölgelerin inşası yapılacak ve eninde sonunda 1 milyon metrekarelik fabrikaya ulaşılacak.

Ama görünüşe göre Faraday Future’ın daha birçok problemi var. Nevada eyaleti mali işler müdürü Dan Schwartz yaptığı açıklamada firma için, “Hikayeleri sürekli değişiyor” şeklinde konuştu. Faraday Future’la çalışmayı düşünen firmaları dikkatli olmaları konusunda uyaran mali işler müdürü, “Gününde ödeme yapmak konusunda kötü bir geçmişleri var” dedi.

OKU ►  Yüz tanıma yazılımı, koyunların acı çektiğini gözünden anlıyor

Firma bu problemlerle birlikte fabrikanın inşasına başlamak için sermaye problemlerini çözmeye çalışıyor. Firmanın ana yatırımcısı Jia Yueting yaptığı açıklamada, “Her şey hazır. Sermayenin sonuçlanmasını bekliyoruz. Sermaye problemi ortadan kalkar kalkmaz fabrikanın inşasına başlayacağız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here