FDA, One Drop’un akıllı glikoz takip cihazına yeşil ışık yaktı

OneDrop firmasının yeni diabet takip cihazı yakında kullanımda olacak.

One Drop geçtiğimiz yaz döneminde diabet kontrolü uygulaması için A Serisi fonuna 8 milyon $ yatırım yaptı. Bu paranın özellikle firmanın mobil sağlık yazılımı için tasarlanan cihazın geliştirilmesine gideceği söylenmişti.

Sonuç itibariyle; her glikoz takip sisteminde olduğu gibi oldukça şık görünümlü, Chrome adı verilen bir glikoz takip cihazı ortaya çıktı. Dört parçalı olan bu set; standart test bantları, bir adet neşter cihazı, lansetler ve bir Bluetooth metre içeriyor. Bu sistem hem Amerika’da FDA (Amerikan Yiyecek ve İlaç Yönetimi) tarafından çalışmalara devam etme izni, hem de Avrupa’da CE notu aldı.

Yazı devam ediyor

OneDrop firmasının yeni diabet takip cihazı yakında kullanımda olacak.

Apple cihazın satışı için ortam sağlıyor

Bununla birlikte cihazın satışının bu ay One Drop’un sitesinde ve Apple Store’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.  Apple Store üzerinden yapılacak olan satış, Apple’ın son birkaç yıldır sağlık donanımları ve yazılımları üzerinde odaklanma eğilimiyle paralellik arz ediyor.

OKU ►  Işığı görmemizi sağlayan molekül: Muons

Chrome, sunacağına dair söz verdiği limitsiz test bantları ve firmanın mobil uygulaması üzerinden sertifikalı diabet eğitmenlerine 7/24 ulaşım imkanı ile daha çok prim kazanıyor. Premium olmayan (ücretsiz) versiyonu da kullanıcılara, diğer uygulamalardan sağlık bilgilerinin harmanlandığı glikoz ve tıbbi veriye erişim imkanı tanıyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox