Sony Xperia’lar için Android Nougat 7.0 güncellemesini duyurdu

Date:

Sony Xperia’lar için Android Nougat 7.0 güncellemesi çıktı

Artık dünyanın en iyi 10 üreticisinden biri olmadığı düşünülse dahi, kimse Sony’nin Android sisteminin üzerine en çok düşen firmalardan biri olduğu gerçeğini inkar edemez.

Sony piyasaya her daim iyi cihazlar sürüyor. Ağustos ayında şirket, o zamana kadar geliştirme aşamasında olan ve Xperia Z3 kullanıcılarına deneysel olarak erişime açılan konsept projesini duyurdu. Bugün ise Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlandı.

Ancak tahmin edilebileceği gibi kimi modeller donanımsal yetersizlikten ötürü güncellemeyi alamayacak. Şirket bu aralar daha çok Eylül’de uygulama desteği verdiği X serisine yatırım yapmış durumda ve bu bağlamda X serisinin sunduğu yeni donanımın uzun süreli kullanımda yeni avantajları beraberinde getirmesi bekleniyor.

Sony bu güncelleme ile satışları arttırmayı planlıyor

Görünüşe göre Sony, Android sistemine pek fazla müdahale etmemiş ve sade, akıcı bir deneyim sağlama adına saf versiyona sadık kalmış, ki üreticiler tarafından gerçekleştirilen çoğu modifikasyonun sistemlerin şişmesine ve ağırlaşmasına sebep olduğu düşünülürse bu gayet pozitif bir hamle olarak yorumlanabilir. Ancak bu yeni güncellemenin en dikkat çeken noktaları multitasking yapmaya elverişli çoklu pencere özelliği, markanın meşhur stamina modunda yapılan yeni geliştirmeler ve fotoğraf-kamera özellikleri bağlamında yeni eklentiler olduğu görülüyor.

Kullanıcılar halihazırda beta kullanan uygun bir Xperia cihaza sahiplerse, yazılımı yükleyerek uygulama ve RAM yönetimi hususunda daha performanslı bir deneyim sunan bu yeni Android 7.0 Nougat güncellemesini edinebilecekler.

Sony son zamanlarda piyasalarda rakiplerine nazaran bir düşüş yaşasa da bu yeni güncellemenin en azından 2016 sonu için satışları artırması öngörülüyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...