Sony Xperia’lar için Android Nougat 7.0 güncellemesini duyurdu

Sony Xperia’lar için Android Nougat 7.0 güncellemesi çıktı

Artık dünyanın en iyi 10 üreticisinden biri olmadığı düşünülse dahi, kimse Sony’nin Android sisteminin üzerine en çok düşen firmalardan biri olduğu gerçeğini inkar edemez.

Sony piyasaya her daim iyi cihazlar sürüyor. Ağustos ayında şirket, o zamana kadar geliştirme aşamasında olan ve Xperia Z3 kullanıcılarına deneysel olarak erişime açılan konsept projesini duyurdu. Bugün ise Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlandı.

Ancak tahmin edilebileceği gibi kimi modeller donanımsal yetersizlikten ötürü güncellemeyi alamayacak. Şirket bu aralar daha çok Eylül’de uygulama desteği verdiği X serisine yatırım yapmış durumda ve bu bağlamda X serisinin sunduğu yeni donanımın uzun süreli kullanımda yeni avantajları beraberinde getirmesi bekleniyor.

Sony bu güncelleme ile satışları arttırmayı planlıyor

Görünüşe göre Sony, Android sistemine pek fazla müdahale etmemiş ve sade, akıcı bir deneyim sağlama adına saf versiyona sadık kalmış, ki üreticiler tarafından gerçekleştirilen çoğu modifikasyonun sistemlerin şişmesine ve ağırlaşmasına sebep olduğu düşünülürse bu gayet pozitif bir hamle olarak yorumlanabilir. Ancak bu yeni güncellemenin en dikkat çeken noktaları multitasking yapmaya elverişli çoklu pencere özelliği, markanın meşhur stamina modunda yapılan yeni geliştirmeler ve fotoğraf-kamera özellikleri bağlamında yeni eklentiler olduğu görülüyor.

OKU ►  NASA’nın yayınladığı inanılmaz fotoğraflar
OKU ►  Twitter mobil kullanıcılar için Moments (Anlar) özelliğini açtı

Kullanıcılar halihazırda beta kullanan uygun bir Xperia cihaza sahiplerse, yazılımı yükleyerek uygulama ve RAM yönetimi hususunda daha performanslı bir deneyim sunan bu yeni Android 7.0 Nougat güncellemesini edinebilecekler.

Sony son zamanlarda piyasalarda rakiplerine nazaran bir düşüş yaşasa da bu yeni güncellemenin en azından 2016 sonu için satışları artırması öngörülüyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox