Bu filmin başrolünde siz varsınız; ‘Late Shift’

İnteraktif film ‘Late Shift’ Playstation ve Xbox platformlarına geliyor

Bu bir sinema filmi mi, bir bilgisayar oyunu mu yoksa kendi maceranı kendin seç macera kitabı mı? Her halde üçünün bir karışımı demek en doğrusu olurdu. Geçtiğimiz sene iOS platformuna çıkan Late Shift, interaktif bir film olarak izleyicisinin kararlarına göre şekillenebiliyor. Şimdi bu film oyun konsolu olan Playstation 4 ve Xbox One’a geliyor.

Filmin mantığı basit. Last Shift’te olaylar geliştikçe film sizin karşınıza hikayenin gidişatını etkileyecek kararlar çıkartıyor. Bu sayede filmin hikayesini istediğiniz şekilde ilerletebiliyorsunuz. Yani filmin başrolü siz oluyorsunuz. Şimdi bu interaktif film oyun oynadığımız konsollara da geliyor. Bu sayede evinizin konforunda arkadaşlarınız veya ailenizle birlikte bu maceraya atılabileceksiniz.

Film de Matt karakterini canlandırıyorsunuz. Matt, Londra’da öğrencilik yapan sıradan birisi. Ama karşısını bir dizi akla gelmez olay çıkıyor ve sonuçta istemeden kendisini bir müzayede evinin soygunun içerisinde buluyor. Filmin başındaki karşınıza çıkan seçenekler basit. Mesela bir turiste yardım mı edeceksiniz? (sonucunda işe geç kalabilirsiniz) yada umursamadan treninize mi bineceksiniz? Ama bu basit kararlar çok kısa sürede sizin can sağlığınızı etkileyecek hale geliyor. Filmde toplam 180 farklı seçenekle birlikte 7 farklı son bulunuyor. Yani verdiğiniz seçimler filmin sonu ve Matt’in kaderi için çok önemli.

OKU ►  Apple Hindistan'da kendi kuluçka merkezini açtı
OKU ►  Açıklamasında “Emoji” kullanan Android uygulamaları daha çok indiriliyor

Bu tip oyunlar Full Motion Video (FMV) olarak adlandırılıyor ve eskimiş gibi duran moda yeniden geri geliyor gibi duruyor. Bunun en büyük örneklerinden birisi ise geçen sene çıkan ve Yılın Oyunu Ödülü’nü alan Her Story adlı oyun. Bu oyunda tamamen gerçek aktörlerin çekimlerinden oluşuyordu ve bir cinayetin perde arkasını aralamaya çalıyordunuz.

Late Shift hikaye yapısıyla daha çok bir filme benziyor ama almanız gereken kararlar PS4’e çıkan Until Dawn oyununu hatırlatıyor. Eğer hikaye temelli yapıtları seviyorsanız Nisan ayında çıkacak olan Late Shift’i denemenizi öneririz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox