Firefox Multi-Process modu yakında geliyor

Firefox daha önce duyurduğu Multi-Process modu genel kullanıma açıyor

Chrome ve Edge tarayıcılarında zaten kullanılan Multi-Process modu yakında Firefox’a da geliyor.

İstikrarlı, daha hızlı ve güvenli bir kullanım için Multi-Process modu aktif edecek olan Firefox, tarayıcılar arasındaki yerini sağlamlaştıracak.

Firefox geliştiricileri tarafından bir süredir test ettirilen beta sürümünü yakında genel kullanıma sunacaklar. Multi-Process modu, tarayıcılarda birden fazla render işleminin gerçekleşmesine imkan verecek. Bu özellik sayesinde tarayıcıda kullanım esnasında herhangi bir nedenden dolayı kilitlenme veya çökme olursa, sadece problem oluşturan sekme kapatılacak, açık olan diğer sekmelerde bir problem çıkmayacak. Böylece internette bir araştırma yaparken programın tamamen kapanması tehlikesi ortadan kalkarak, zaman kaybına sebep olmayacak.

Yapılan bu güncelleme Firefox 50 olarak adlandırılıyor. Firefox 50 ile performans iyileştirmeleri, çoklu işlem yeteneği, ve diğer eklentiler kullanıcılara sunuluyor. Tarayıcının tepki süresi, render hızı ve çekirdeği ayrı ayrı işlem yaparak, performansta yüzde 400 oranında, sayfa yüklemeleri esnasındaki tepkisellikte ise yüzde 700 seviyesine artış sağlıyor.

OKU ►  Netflix mobil uyumlu görüntü üzerinde çalışıyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox