Apple, yazılımcılara güvenlik altyapısı hazırlığı için verdiği süreyi uzattı

Apple, yazılımcılara güvenlik altyapısı hazırlığı için verdiği süreyi uzattı

Apple yazılımcılara Uygulama Taşıma Güvenliği’ne geçmeleri için 1 Ocak’a kadar süre vermişti ancak bu süreyi biraz daha uzattı.

2015 yılında iOS 9 ile ortaya çıkan bu özellik, uygulamaları internete HTTPS üzerinden bağlanmasını sağlayarak uygulamanın güvenliğini artırıyordu. Fakat bu özellikten herkes yararlanamadı; hatta Google yazılımcıların ATS’yi (Uygulama Transfer Güvenliği) atlatmalarını sağlayan bazı kodlar yayınladı.

Yakın zamanda bu güvenlikten faydalanılamayacağı gibi, Cupertino yazılımcıların hazırlayacakları anahtar için bu süreci iyice uzattı.

Apple’in Geliştirici internet sitesinden yapılan açıklamada şirket: ” ATS, kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini geliştirmek adına, uygulamaların ağ bağlantılarına HTTPS üzerinden bağlanmalarını sağlayan bir özelliktir. 2016 WWDC’de (Küresel Yazılımcı Konferansı) bu özelliğin uygulamalara yıl sonunda geleceğini duyurmuştuk. Ancak uygulama geliştiricilere hazırlanmaları için bu süreyi uzatmaya karar verdik. Yeni süreç belli olduğunda ise yeni bir güncelleme sunacağız” dedi.

Apple bu süreç için henüz bir deadline belirlemedi, ancak bu tarih kesinleşince yeni bir güncelleme sözü verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here