Firma yeni modeli Form 2’ye odaklanacak

Firma yeni modeli Form 2’ye odaklanacak

Formlabs taş baskı yazıcısı “Form 1” projesiyle kitle fonu sağlama sitesi Kickstarter üzerinden dikkat çekmeyi başarmıştı. Daha sonra orijinal projeyi geliştirerek daha hızlı bir üst modeli olan Form 1+’ı kullanıcılarına sunmuştu. Geçtiğimiz yıl $35 milyon sermaye toplamayı başaran Formlabs firması Form 1+’yı emekliye çıkardığını açıklayarak bütün odağını Form 2 olarak adlandırdığı yazıcısına odaklıyor.

Firma önceki modelini yeni inşa platformları ve reçine tankları sağlayarak elinden geldiğince desteklemeye devam edeceğini duyurdu. Firma aynı zamanda daha önceki modellere sahip kişilere de garanti hizmeti vermeye devam edeceklerini ekledi.

Her ne kadar Form 1 firmanın dikkat çekmesine sebep olmuş olsa bile cihaz güvenilirlik ve dayanıklılık problemleri yaşıyordu. Form 2 modeli tamamen farklı bir cihaz. Yazıcı daha pahalı olsa bile daha kaliteli bir hizmet bekleyen kullanıcılara göre tasarlanmış. Ve yeni modelde çok daha fazla özellik de bulunuyor. Form 2’de önceki modelinden iki kat güçlü bir lazerle birlikte sürekli yeniden doldurmanıza gerek bırakmayan bir reçine tankına sahip. Bununla birlikte Form 2 önceki modellerinde desteklenmeyen reçine seçeneklerine de izin veriyor.

OKU ►  CNC makinesine dönüşen modüler 3D yazıcı

Forlabs ayrıca Form 1+ sahibi kullanıcıların Form 2’ye geçebileceği bir indirim programı olduğunu da duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here