Google Cloud platformunda şirketlerin veri transferi kolaylaştı

Google yeni güncellemesi ile ticari kullanıcılarına bir kolaylık daha sundu.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Google’s Cloud Next konferansında kullanıcıların veri hazırlaması ve birleştirmesini kolaylaştırma adına bir kaç yeni aracını tanıttı. Bu güncelleme iş dünyası için sunulan Google Cloud hizmetinin daha çevik ve daha güçlü bir şekilde kullanılması konusunda cesaretlendiriyor.

Bu yeni araçlardan ilk açıklananı Google Cloud Dataprep. Dataprep veri hazırlanması sürecini daha görsel hale getiriyor. Ayrıca bu araç anomali saptamak üzere çalışırken, bir de veri kalitesini arttırmak adına makine öğrenme algoritmasını kullanarak veri transferi tavsiyelerinde bulunuyor.

Süreci demokratikleştirme adına Google arayüzlerini daha temiz ve kullanışlı kılmak için sürükle bırak kontrol prensibine geçti. Dataprep Google Cloud platformu ile entegre çalışabilecek şekilde optimize edildi. Bu da demek oluyor ki Daha kolay BigQuery’ye veri çıkartabilmek için Google Cloud Dataflow’unda kanallar açabiliyor.

BigQuery Data Transfer Servisi ile de Google BigQuery’yi es geçmemiş oldu. Bu aracın kullanım gayesi ise birden çok farklı kaynaktan veri birleştirmesi yapma işlemini kolaylaştırmak. Bu yetkinlikler Xignite, HouseCanary, Remind, AccuWeather ve Dow Jones gibi uygulamalardan gelen veri seti desteği ile artmaktadır.

OKU ►  Google, Android için zararlı yazılımları nasıl belirliyor?
OKU ►  Rift Uzayda; Mission:ISS

“Pazarlama ekiplerinin Google Bulut platformunda pazarlama analizi yapmaları gerçek anlamda kolaylaştırmış bulunuyoruz” diyor Google Bulut Platformu başkanı Brian Stevens.

Ayrıca, Google Bulut platformunun Bulut Veri-akışı için Python SDK uyumluluğu getirmesi Python geliştiricilerinin işini kolaylaştırıyor. Bulut topluluğun Java’dan da öteye gidebilmesine vesile oluyor.

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox