Twitter’dan tacize yönelik yeni adım

Ardı arkası kesilmeyen düzenlemeler

Twitter, platformundaki kullanıcıların tacizle ilgili şikayetlerini yıllarca dinledikten ve kullanıcıların sorunlarını daha da kötüleştirecek uygulamalarla bu şikayetlere karşılık verdikten sonra yakın bir zamanda ‘dinleme’ halinde olduklarını söyledi. Mühendislik bölümü yöneticisi Ed Ho bu gece ‘Sizi duyduk, geçen yıl yeterince hızlı hareket edemedik… Önümüzdeki günlerde bir dizi ürün değişikliklerini uygulamaya koyuyor olacağız’ şeklinde bir tweet attı. Aynı zamanda değişikliklerin, kullanıcılar üzerinde etkileri gözlemlenene kadar devam edeceği de öne sürüldü. Ho’nun bu söylemi, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in attığı bir tweetle desteklendi. Dorsey mesajında “Twitter üzerinde gerçekleşen tacize karşı bütünüyle yeni bir yaklaşım sergiliyoruz. Bu yolda atılacak her adımla ilgili olarak açık ve anlık dialoglar da kurarak bunu gerçekleştireceğiz” dedi. Aynı zamanda son zamanlarda kadroya katılan ürün yöneticisi Keith Coleman’ da destekleyenler arasındaydı.

Değişikliklerin tam olarak ne olduğuna dair fazlaca bir detay bulunmuyor fakat Ho’ya göre bu hafta uzun zamandır ertelenen ‘sustur/engelle’ fonksiyonu (‘sustur ve bildir’ fonksiyonu Kasım ayında yenilenmişti) ve tekrarlı biçimde saldırgan tavırlar sergileyen hesapların yeni hesap açmalarına engel olmakla işe başlanacak.

OKU ►  Alcatel SHINE Lite incelemesi
OKU ►  3B Teknolojisi Wifi bağlantısı kullanarak duvarın arkasını görüyor

Tabii konuşmaktan başka bir etkisi olmayan bu söylemi daha önce de duymuştuk. Eğer Twitter bu sefer daha başarılı olursa nelerin yolunda gitmediğiyle ilgili olarak kullanıcıları dinlemek durumunda kalacak. Yöneticiler önerilere açık olduklarını söylüyorlar. O nedenle, varsa söyleyecek bir şeyiniz, söyleyin.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox