Google ‘Meet’i sessizce uygulamaya koydu

Hangouts’un ticari versiyonu

Meet, Google Hangouts ile sessizce sahneye çıktı. Uygulama, Hangouts uygulamasını iş dünyasına doğru kaydırarak, tüketicilerden uzaklaştırma stratejisinin büyük bir parçası. Resmi bir açıklama yapılmamış olsa da oldukça tuhaf bir şekilde Android versiyonu henüz yayımlanmayan uygulamanın bir iOS versiyonu ve kısmen faaliyette olan bir websitesi yürürlüğe girdi. Uygulamanın, Google’ın Cloud destekli G Suite’inin bir parçası olması durumu söz konusu olmakla birlikte henüz o bölümde listelenmemiş.

Google geçtiğimiz yıl Hangouts’u ticari kullanıma yönelik olarak odaklayacağını duyurmuş, fakat bunun ne şekilde gerçekleştirileceği konusunda bilgi vermemişti. Fakat şimdi mevcut uygulamanın birkaç temel değişikliğe uğradığını görüyoruz. Uygulama ile 10 yerine 30 üyeli HD video toplantılarının yapılabileceği, kuruluşlar için toplantıya çağırma özelliğinin getirildiğini ve sadece bir tıklama ile toplantıya katılınabileceğini görüyoruz.

OKU ►  Google Hangouts desteğini çekiyor

G Suite kullanıcıları aynı zamanda Gmail ve Takvim ile bütünleştirilerek muhtemelen Google Asistan’ı kullanarak Hangout görüşmelerini toplantıya dönüştürebilecekler.

Google yakın bir tarihte Hangouts API’sini kapatmış ve bu API’yi kullanan tüketici uygulamalarının 25 Nisan’dan sonra çalışmayacaklarını belirtmişti. Arama devi geçtiğimiz yıl Hangouts’tan vaz geçmeyeceğini söylemişti fakat kullanıcıların Hangouts’u kullanmaya devam etmelerini mi sağlayacağı, yoksa Duo’ya mı yönlendireceği belli değil.

Ürünü firma kullanıcıları için daha profesyonel yapmak maksadıyla yakın zamanda İsveç firması ‘Lime Audio’nun özellikle kötü bağlantılar üzerinde görüşme kalitesini arttırmasını istemişti. Facebook ve Microsoft’un son zamanlardaki hamlelerinden sonra firmanın Google Asistan botunu programa dahil ederek randevu  planlama, kişi listesi aktarımı ve bunun gibi işlerde yardımcı olmayı planlıyor olması söz konusu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox