Ares Vtol uçuş modülü, savaş teknolojisinde çığır açtı.

Date:

Ares Vtol Lockheed Martin, uçuş modülü, askeri istihbarat, gözetim ve keşif , kargo yeniden ikmal, kazazeden tahliye aracı ezberleri bozdu.

Lockheed Martin’in Skunk Works®, ARES programı kapsamında yeni nesil kompakt, yüksek hızlı dikey kalkış ve iniş (VTOL) dağıtım sistemlerini geliştirmek için Piasecki Aircraft ile işbirliği içinde olduğunu duyurdu. ARES VTOL uçuş modülü, çeşitli yükleri taşıyabilecek insansız platform olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Uçuş modülünün kendi güç sistemi, yakıt, dijital uçuş kontrolleri ve uzaktan kumanda ve kontrol arabirimleri bulunmaktadır. Kompakt konfigürasyon ve ikiz devirmeli kanal fanları sayesinde, yüksek hızda seyir, havada durma ve iniş modları arasında  çok seri geçişler yapacak.

Uçuş modülünün, her biri belirli bir amaç için tasarlanmış sökülebilir görev modüllerinin birkaç farklı tipini teslim etmek ve almak için ana üssü ve saha operasyonları arasında seyahat edeceği öngörülüyor.

Skunk Works

Ares Nedir ?

Aerial Reconfigurable Embedded System, Havadan Yeniden Yapılandırılabilir Gömülü Sistem tasarım konsepti.

Zor ve tehlikeli arazi şartlarından bağımsız, lojistik destek ve ikmal sağlamak için en uygun hava aracı olan, helikopterler kendi lojistik problemleri, maliyet ve uçuş ekibinin maruz kaldığı tehditler sebebiyle, sağlayamadıkları operasyonel servis boşluğuna, alternatif olarak düşünülen, Ares Vtol bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olacak.

Ares Vtol Lockheed Martin, aviyonik, komuta kontrol, motor, yakıt ve elektrik birimleri sayesinde ikiz devirmeli müteharrik fanlara güç aktarımı, sağlayarak yeni nesil çok fonksiyonlu görev icra edebilen uzaktan kumandalı, insansız, uçuş modülü olarak öne çıkmaktadır.

Ares Vtol Lockheed Martin, Skunk Works® Video

LockheedMartin-logo-700

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...