Ares Vtol uçuş modülü, savaş teknolojisinde çığır açtı.

Ares Vtol Lockheed Martin, uçuş modülü, askeri istihbarat, gözetim ve keşif , kargo yeniden ikmal, kazazeden tahliye aracı ezberleri bozdu.

Lockheed Martin’in Skunk Works®, ARES programı kapsamında yeni nesil kompakt, yüksek hızlı dikey kalkış ve iniş (VTOL) dağıtım sistemlerini geliştirmek için Piasecki Aircraft ile işbirliği içinde olduğunu duyurdu. ARES VTOL uçuş modülü, çeşitli yükleri taşıyabilecek insansız platform olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Uçuş modülünün kendi güç sistemi, yakıt, dijital uçuş kontrolleri ve uzaktan kumanda ve kontrol arabirimleri bulunmaktadır. Kompakt konfigürasyon ve ikiz devirmeli kanal fanları sayesinde, yüksek hızda seyir, havada durma ve iniş modları arasında  çok seri geçişler yapacak.

Uçuş modülünün, her biri belirli bir amaç için tasarlanmış sökülebilir görev modüllerinin birkaç farklı tipini teslim etmek ve almak için ana üssü ve saha operasyonları arasında seyahat edeceği öngörülüyor.

Skunk Works

Ares Nedir ?

Aerial Reconfigurable Embedded System, Havadan Yeniden Yapılandırılabilir Gömülü Sistem tasarım konsepti.

Zor ve tehlikeli arazi şartlarından bağımsız, lojistik destek ve ikmal sağlamak için en uygun hava aracı olan, helikopterler kendi lojistik problemleri, maliyet ve uçuş ekibinin maruz kaldığı tehditler sebebiyle, sağlayamadıkları operasyonel servis boşluğuna, alternatif olarak düşünülen, Ares Vtol bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olacak.

OKU ►  TUSAŞ A400M Stratejik Ulaştırma Uçağı Atlas
OKU ►  Türkiye Yaptı (HIZIR ZIRHLI ARAÇ 4x4)

Ares Vtol Lockheed Martin, aviyonik, komuta kontrol, motor, yakıt ve elektrik birimleri sayesinde ikiz devirmeli müteharrik fanlara güç aktarımı, sağlayarak yeni nesil çok fonksiyonlu görev icra edebilen uzaktan kumandalı, insansız, uçuş modülü olarak öne çıkmaktadır.

Ares Vtol Lockheed Martin, Skunk Works® Video

LockheedMartin-logo-700

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox