Google Fotoğraflar, kullanıcılarına yeni Arşivleme özelliğini sunuyor

Google Fotoğraflar, kullanıcılarına yeni Arşivleme özelliğini sunuyor

Google Fotoğraflar, son zamanlarda kullanıcılarını, fotoğraflarını saklamaya ve paylaşmaya yönlendirmektedir. Bu ayın başlarında, Fotoğraf ekibi, paylaşım önerilerini ve resim tanımalarını daha akıllı hale getirecek bir Google Lens’i kullanıcıların huzurunda duyurdu. Ve, en son güncelleme, fotoğraflarınızı, ana ekrana yüklemeksizin, Google’ın bulutunda saklamanın daha basit bir yöntem olduğunu gösteriyor.

Arşivlenen fotoğraflar, albümlerinizde ve arama sonuçlarınızda kalıyor, ancak, ana Fotoğraflar sekmesinde gözükmüyor. Ana ekranda kalabalık yapmasını ya da tamamen silmesini istemediğiniz ekstra fotoğrafları gizlemenin pratik bir yolunu sizlere sunuyor. Instagram, son zamanlarda buna benzer bir hareketle, arşiv özelliğini kullanıcılarına sundu. Ve kullanıcılarına, fotoğraflarını özel bir hale getirme imkanını sağladı. Instagram, Google Fotoğraflar gibi bir bulut arşivi çözümünden daha çok sosyal bir ağ olsa da , her ikisi de bu hizmet ile, kullanıcılarının böyle bir uygulamaya olan ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Google Fotoğraflar, kullanıcılarına yeni Arşivleme özelliğini sunuyor

Arşivleme fonksiyonu şu anda Android’de Google Fotoğraflar’da bulunuyor ve yakında web ve iOS sürümlerinde de kullanılabilir hale gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here