‘Sokak Görünümü’ resimleri

Sokak görüntüsü

Google Haritalar’da yabancı olduğunuz yerlerde yön tayininde yardımcı olabilecek küçük bir tasarım güncellemesi yapıldı. Haritalar’ın Android uygulamasında artık bir dizi yön gösterimi yapılırken, dönüş yapmayı düşündüğünüz tüm yolların ‘Sokak Görünümü’ resimleri de gösterilecek. Resmin üzerine tıkladığınız zaman ‘Sokak Görünümü’ o konumda açılarak dönüş yapmayı düşündüğünüz yönde bir de ok işareti gösteriyor olacak.

Küçük bir değişiklik fakat kavşakları ayırdetmek için faydalı olabilir. Ya da cadde isimlerini sıklıkla karıştıranlar için.

Google Haritalar Sokak Görünümü

Fakat maalesef resimler üzerine tıklanmadığı sürece çok küçük görünüyorlar. Her ne kadar eklenti faydalı olsa da, ilk bakışta pek bilgi edinme imkanı olmuyor. Ayrıntılı olarak görmek istediğiniz her kavşakta resim üzerine tıklama yapmanız gerekecek.

Özellik şu an için sadece Android’de mevcut görünüyor. Fakat Google’ın iOS uygulamaları genellikle benzer içerik ve görünümlere sahiptir. Yakında iOS’e de gelmesi an meselesi olsa gerek..

Android Police’in belirttiğine göre yön bildirimleri alınan ‘gezinti çubuğu’ da değişmiş. Ekranda bir nebze daha fazla yer kaplıyor bu haliyle fakat, yapacağınız tıklamaların içeriğiyle ilgili daha fazla bilgi edinme imkanı da söz konusu.

OKU ►  Apple Watch’taki uygulamaları yakın zamanda Siri ile kullanabileceksiniz

Tüm değişiklikleri bir arada değerlendirecek olursak, faydalı bir değişim gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here