Google Haritalar’dan engellilere müjde!

Google Haritalardan engellilere müjdeli bir güncelleme

Artık bir konumun tekerlekli sandalye ile erişilebilir olup olmadığını görebileceksiniz

Google Haritalar, belkide şimdiye kadar en küçük, ancak en yararlı güncellemelerinden birini yapıyor. Yeni güncelleme ile bina veya restaurant gibi konumlarda tekerlekli sandalye ile erişilebilir olup olmadığını göstermeye başlayacak.

Google, tüm konumlardaki bu tür bilgileri yerel insanlarlardan alıyor. Google, Business Insider’a verdiği bilgilere göre veri tabanında milyonlarca bilginin olduğunu ve bu sonuçların Haritalar’daki listelere dahil edileceğinden bahsetti.

Google Haritalardan engellilere müjdeli bir güncelleme

Haritalar’daki herhangi bir işletmeye bakarken Aktivite bölümünde tekerlekli sandalye erişilebilirlik bilgilerini bulabileceksiniz, ayrıca kendi bulgularınızı aynı ekranda ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, bulunduğunuz yerlerle ilgili soruları cevaplamak için Web ve mobil cihazlardaki Haritalar menüsündeki ‘Katkılarınız’ bölümüne gitmeniz yeterli.

Yeni özellik, Google Drive ürün müdürü Rio Akasaka tarafından oluşturuldu. Google Haritalardan ayakta alkışlanacak bir güncelleme. Bu ve bunun gibi güncellemelerin daha fazla olması dileğiyle.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox