‘Home’ ile konuşarak fiyatları öğrenin ve bilet alın

Google Home, tüm Chromecast cihazlarını komutlarla kontrol edebiliyor

Google Home, bağlı tüm Chromecast cihazlarını basit sesli komutlarla kontrol etmenize imkan tanıyor, ancak cihaz Amazon’un Eko modeliyle gerçekten rekabet edecekse, daha çok çalışması gerektiği kesin.

Bugünden itibaren Sony hoparlörlü kullanıcılar veya Android TV setleri, karmaşık bir akıllı ev kurulumuna gerek kalmaksızın müzik ve video akışını kontrol etmek için Google Home’un sesli komutlarından yararlanmaya başlayabilir.

Bunun için ürün yazılımı güncellemesi yeterli oluyor

Sony’ye göre, tüm “Chromecast yerleşik” hoparlörleri ve Android TV donanımlı setler için bir ürün yazılımı güncellemesi yeterli oluyor, bu güncelleme, Google’ın akıllı merkezi ve kişisel asistanı için eksik olan desteği destekliyor.

“OK Google, benim Sony hoparlörümde şu parçayı aç” gibi komutlarla sesi otomatik olarak istediğiniz hoparlöre yönlendirebiliyorsunuz.

Aynı şekilde, “OK Google, TV’de Netflix’ten Başka bir kanal aç” diyerek Sony’nin Bravia hattı veya son 4K HDR panelleri gibi Android TV setlerinden herhangi birine emir verebiliyorsunuz.

Son olarak, multi-room audio ayarlarına sahip kullanıcılar için Google’ın uygulamasını kullanarak hoparlörleri birlikte gruplandırabilir veya sesi, Sony ekipmanı ve Google Home’un kendisi de dahil olmak üzere uyumlu bir Chromecast cihazının herhangi bir kombinasyonu üzerinden senkronize edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here