Google, iPhone klavyesini güçlendiriyor

Date:

Ek dil fonksiyonları eklendi

Google Gboard telefon klavyesi her zaman etkileyici fonksiyonlara sahip olmuştur. Klavyenize erişim sağlayabildiğiniz herhangi bir yerde Google’da arama yapabilir, grup sohbetinizden ayrılmadan sinema saatlerini bulabilir, restaurant yerlerini bulabilirsiniz. Firma şimdi iOS Gboard klavyesini uzun zamandır eksikliği hissedilen büyük bir özellik ekleyerek güçlendiriyor: Sözlü dikte.

Gboard’un son versiyonunu yüklediyseniz ya da iPhone/İPad cihazlarınızda güncellemesini yaptıysanız boşluk çubuğuna basılı tutarak ‘Sözlü Dikte’ özelliğini aktive edebilirsiniz (Google’ın tabiriyle ‘Sesle Yazma’). Kaydetme kalitesi iyi olmakla birlikte entegrasyonu normal iOS klavyesine oranla biraz sorunlu gibi. Zira standart iOS klavye ile hangi uygulamada olursanız olun işinizi doğrudan klavye üzerinden yapabiliyordunuz.

[irp posts=”8754″ name=”Oyun oynayan sayısı 30 milyona ulaştı”]

Diğer özellikler arasından olmak üzere yeni dil desteği (Toplamda 15 dil olmak üzere Hollandaca, Rusça, Malezya dili ve Lehçe), son çıkan emojiler, Google Doodles (etkinlik kutlamaları, tatiller ve yıldönümleri için Google ana sayfasında görünen animasyonlar)’a hızlı erişim sayılabilir. Doodle günlerinde Gboard’daki ‘G’ logosu hareketli olacak.

Bu yeni özellikler şu an itibariyle yalnızca iOS için geçerli. Fakat yakın zamanda Android için de kullanılabilir olacağı tahmininde bulunmak yersiz olmayacaktır.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...