Akıllı ceket sonbaharda piyasalarda

Telefonla bağlantılı giyilebilir ürün

Levi’s ve Google’ın ileri teknoloji ve proje bölümleri arasındaki işbirliği ile yapılan ‘telefonla bağlantılı’ akıllı kot ceketin fiyatı belli oldu, fakat üretim tarihi ilkbahardan son bahara ertelendi. 350 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacak olan ceket, çalmakta olan şarkıyı bileğinize yapacağınız çift vuruşla durdurup/atlamanızı sağlayan komutları telefonunuza gönderebilen, iletken kumaştan üretilme standart bir giysiyi telefonla bağlantılı bir çeşit cihaza çeviren, ‘ATAP Project Jacquard’ teknolojisi ile üretilmiş ilk ticari ürün olma özelliği taşıyor. Giysinin fonksiyonlarını, akıllı saate benzer olarak düşünebilirsiniz. Fakat daha az meşakkatli ve tabi çok daha şık bir şekilde.

OKU ►  Withings giyilebilir ürünleri bu yaz Nokia adını alacak

Ürünün değiştirilen çıkış tarihi ve fiyatı, Levi’s’ın global ürün inovasyon başkanı Paul Dillinger ve ‘ATAP’s Project Jacquard’ başkanı Ivan Poupyrev’in ‘bağlantılılık’ın geleceği üzerine görüşmeler yaptıkları Austin’deki SXSW festivalinde sahnede açıklandı. Levi’s Commuter Trucker Jacket olarak adlandırılan ürün, ilk olarak Google I/O geliştirici konferansında geçtiğimiz yılın Mayıs ayında duyurulmuştu. O zamanlar bahar 2017 civarında çıkacağı söylenen ürünle ilgili fiyat belirtilmemişti.

Yine de bu yıl içerisinde raflara inecek olan bir ürün, hiç yoktan iyidir. Üstelik ATAP gelecek vadeden modüler telefon konsepti olan ‘Project Ara’ yı geçtiğimiz Eylül ayında iptal etmek zorunda kalmıştı. Bu proje şimdi mimikleri dokunmatik ekran olmadan komut girişine çevirmeye imkan veren ‘giyilebilir ürünler için radar sistemi’ olarak tanımlanan ‘Project Soli’ye yerini bıraktı. Proje hala üzerinde çalışılma aşamasında ve büyük ihtimalle bir çeşit geliştirici ya da tüketici ürünü olarak şekillendirilmekte.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox