Google, Mağaza içi ziyaret verilerini açıkladı

Date:

Google, Mağaza içi ziyaret verilerini açıkladı

Bugün açıklanan Google, Mağaza içi ziyaret verilerine göre mağaza içi müşteri trafiği ABD’de neredeyse üçte iki oranında yükseldi.

Google, 2014’te AdWords için Mağaza Ziyaretleri metriğini başlattığından beri, online aktiviteleri kullanarak veriler elde ediyor. Anonim verileri, “Konum Geçmişi” etkinleştirilmiş olan Android kullanıcılarından toplayarak değerlendiriyor. Google, yalnızca fiziksel perakende satış mağazalarını ziyaret eden kişilerin sayısını değil, orada ne kadar süre harcadıkları hakkında da bilgi elde edebiliyor. Bu veriler ayrıca, Google Arama ve Haritalar’daki şirketin Popular Times özelliğine de hizmet ederek alışveriş yapan kişilere belirli bir satış noktasının belirli saatlerde ne kadar meşgul olduğunu gösteriyor.

Mağaza Ziyaretleri metriğinin mevcut olduğu son iki yılda Google, online reklam verenlerin “dünya genelinde 3 milyardan fazla mağaza ziyareti gerçekleştirdiğini” söylüyor.

Google’ın verileri Black Friday günü mağaza ziyaretlerinin bir Kasım hafta sonu ortalamasıyla kıyaslandığında yüzde 65 oranında arttığını ve alışveriş yapanların mağazalarda daha fazla vakit geçirdiğini gösteriyor. Özellikle Black Friday’de elektronik mağazalarının fiziki müşteri trafiği üç kat arttı ve Şükran Günü’nde normal sayılarla karşılaştırıldığında iki kat arttı. Kasım ayının diğer günlerinde 25 dakika ziyaret süresi olan mağazalarda bu süre 35 dakika ile 1.5 saat arasında gerçekleşirken, Elektronik mağazalarında bu sürenin daha fazla olduğu bildirildi.

Ancak verilerin yıllık bazda rakamları karşılamaması sebebi ile daha uzun vadeli trend temelli sonuçlar çıkarmak zor. Diğer üçüncü parti veriler, ABD’de fiziki mağazalarında satış ve müşteri ziyaretinin geçen yıl gerilediğini ve Şükran Günü ile Black Friday günü online satışların “çift basamaklı” yükseldiğini ileri sürdü.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...