Android cihazlarda Google Assistant

Mevcut Android cihazlar için Assistant

Pixel serisi dışındaki yeni Android cihazlarda Google Assistant ’ı görme olasılığınız oldukça yüksek ama… Ne zaman? Ve şu an itibariyle kullanmakta olduğunuz Android cihazlarda durum ne olacak? AI (Yapay Zeka) yardımcı uygulaması, düşündüğünüzden daha yakın bir zamanda gelebilir.

Google, Pixel harici donanım üzerinde Assistant desteğini mümkün kılan Android arama uygulamasının alfa versiyonunu ‘yanlışlıkla’ beta versiyon denetmenlerine  verdi. Herkes için işe yaramıyor olmakla birlikte, Nexus 6P’den Alcatel Idol 4S’e kadar her çeşit cihaza sahip olanlar alfa versiyonu kullanmayı başardıklarını belirttiler. Yazılım, daha önce Assistant uygulaması olmayanları hedeflediği bariz olan tanıtım mesajları içeriyor. Bu da demektir ki bu, kazaen yapılmış bir dağıtım değildi.

OKU ►  Google Pixel'in iPhone'dan daha iyi olmasının 8 nedeni

Alfa sürümü aynı zamanda, yapılan son aramalara giden ‘son başlıklar’ bölümü, daha önce dile getirilen ‘ödemeler desteği’ bölümü ve bir de sayfaları optimize eden ‘veri kayıt Lite’ modu içeriyor.

Uygulamanın beta durumundan çıktığını göreceğimiz kurumsal bir yayın için biraz daha zaman geçecek gibi. Belki haftalar, ya da aylar sonra çıkacak güvenilir olarak kullanabileceğimiz bir versiyon. Bununla birlikte şurası kesin bir gerçek ki; daha geniş anlamda bir Assistant desteği oldukça önem taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here