Alfa sürüm, Assistant’la ilgili ipuçları veriyor

Date:

Mevcut Android cihazlar için Assistant

Pixel serisi dışındaki yeni Android cihazlarda Google Assistant ’ı görme olasılığınız oldukça yüksek ama… Ne zaman? Ve şu an itibariyle kullanmakta olduğunuz Android cihazlarda durum ne olacak? AI (Yapay Zeka) yardımcı uygulaması, düşündüğünüzden daha yakın bir zamanda gelebilir.

Google, Pixel harici donanım üzerinde Assistant desteğini mümkün kılan Android arama uygulamasının alfa versiyonunu ‘yanlışlıkla’ beta versiyon denetmenlerine  verdi. Herkes için işe yaramıyor olmakla birlikte, Nexus 6P’den Alcatel Idol 4S’e kadar her çeşit cihaza sahip olanlar alfa versiyonu kullanmayı başardıklarını belirttiler. Yazılım, daha önce Assistant uygulaması olmayanları hedeflediği bariz olan tanıtım mesajları içeriyor. Bu da demektir ki bu, kazaen yapılmış bir dağıtım değildi.

[irp posts=”2030″ name=”Google Pixel’in iPhone’dan daha iyi olmasının 8 nedeni”]

Alfa sürümü aynı zamanda, yapılan son aramalara giden ‘son başlıklar’ bölümü, daha önce dile getirilen ‘ödemeler desteği’ bölümü ve bir de sayfaları optimize eden ‘veri kayıt Lite’ modu içeriyor.

Uygulamanın beta durumundan çıktığını göreceğimiz kurumsal bir yayın için biraz daha zaman geçecek gibi. Belki haftalar, ya da aylar sonra çıkacak güvenilir olarak kullanabileceğimiz bir versiyon. Bununla birlikte şurası kesin bir gerçek ki; daha geniş anlamda bir Assistant desteği oldukça önem taşıyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...