Artık film altyazılarını kolayca bulabileceksiniz

Caption, bir alt yazı bulma aracı

Yalnızca bir kaç şey bir film için yanlış alt yazı seçmiş olmanın bana verdiği kızgınlığı verebilir. Doğru alt yazıyı bulmak için yapılacak girişimler sıklıkla bir düzine zararlı yazılım içeren programı indirmekle neticelenir. Fakat Caption isimli harika uygulama, sinir bozucu bu işlemi çocuk oyununa çeviriyor.

Hollandalı geliştirimci Giel Cobben tarafından yapılan Caption, seyretmek istediğiniz herhangi bir film ya da televizyon showuna ait doğru alt yazıları bulup indirmenize imkan sağlayan akıllı bir masaüstü uygulama. Caption’ın özellikle kullanışlı olan yönü, alt yazıları filmin başlığına uyacak şekilde otomatik olarak yeniden adlandırması.

Uygulama aynı zamanda dosyayı Caption içerisine bırakmak suretiyle alt yazıları zahmetsizce bulup indirmenizi sağlayan muntazam bir ‘sürükle ve bırak’ özelliğine sahip. Caption alakalı alt yazıları tanımladığında yapmanız gereken tek şey, videoyu açmak için çift tıklamak. Altyazılar halihazırda uyarlanmış olacaktır.

OKU ►  Görüntülü ve sesli aramalarınızı şifreli olarak yapabileceksiniz

Uygulamanın en iyi yönlerinden biri de, geniş aralıkta bir dil desteği sunuyor olması. Böylece yerel dilinizde hazırlanmış alt yazıları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Caption uygulaması şu an için sadece macOS’te kullanılabilir olmakla birlikte Cobben, çapraz platform çözümü üzerinde çalıştığını belirtti ve diğer işletim sistemleri için de uygulamanın kullanılabilir olacağı sözünü verdi.

Uygulamanın kodlarına göz atmak isteyen meraklıları GİtHub’taki kaynağına yönelebilirler. Eğer kendinize ait bir takım değişiklikler yapmak isterseniz, yapabilirsiniz. Zira Caption bütünüyle açık kaynaklı bir uygulama.

Caption’ı buradan indirebilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox