Artık film altyazılarını kolayca bulabileceksiniz

Date:

Caption, bir alt yazı bulma aracı

Yalnızca bir kaç şey bir film için yanlış alt yazı seçmiş olmanın bana verdiği kızgınlığı verebilir. Doğru alt yazıyı bulmak için yapılacak girişimler sıklıkla bir düzine zararlı yazılım içeren programı indirmekle neticelenir. Fakat Caption isimli harika uygulama, sinir bozucu bu işlemi çocuk oyununa çeviriyor.

Hollandalı geliştirimci Giel Cobben tarafından yapılan Caption, seyretmek istediğiniz herhangi bir film ya da televizyon showuna ait doğru alt yazıları bulup indirmenize imkan sağlayan akıllı bir masaüstü uygulama. Caption’ın özellikle kullanışlı olan yönü, alt yazıları filmin başlığına uyacak şekilde otomatik olarak yeniden adlandırması.

Uygulama aynı zamanda dosyayı Caption içerisine bırakmak suretiyle alt yazıları zahmetsizce bulup indirmenizi sağlayan muntazam bir ‘sürükle ve bırak’ özelliğine sahip. Caption alakalı alt yazıları tanımladığında yapmanız gereken tek şey, videoyu açmak için çift tıklamak. Altyazılar halihazırda uyarlanmış olacaktır.

[irp posts=”7327″ name=”Görüntülü ve sesli aramalarınızı şifreli olarak yapabileceksiniz”]

Uygulamanın en iyi yönlerinden biri de, geniş aralıkta bir dil desteği sunuyor olması. Böylece yerel dilinizde hazırlanmış alt yazıları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Caption uygulaması şu an için sadece macOS’te kullanılabilir olmakla birlikte Cobben, çapraz platform çözümü üzerinde çalıştığını belirtti ve diğer işletim sistemleri için de uygulamanın kullanılabilir olacağı sözünü verdi.

Uygulamanın kodlarına göz atmak isteyen meraklıları GİtHub’taki kaynağına yönelebilirler. Eğer kendinize ait bir takım değişiklikler yapmak isterseniz, yapabilirsiniz. Zira Caption bütünüyle açık kaynaklı bir uygulama.

Caption’ı buradan indirebilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...