Şimdi Google, turizme de el attı

Şimdi Google, turizme de el attı

Google otel arama sonuçlarına şu anda tatil kiralamaları da dahil. Google, uçuş, film bileti satın alma, ayırtma ve daha pek çok konuda en iyi fırsatları hızla bulmanız için yararlı arama araçlarına sahip bir arama motoru. Bir çoğumuzun merak ettiği ya da ilgisini çeken durumları ilk danıştığı yer Google. Nam-ı diğer Google amca. Şimdi Google, turizme de el attı. Tatil kiralama hizmeti için yakın zamanda eklenen bir filtre ile otel aramaları daha da faydalı bir hale geldi. Kullananların verdiği puan ve deneyimlerine göre kullanışlı olabilecek bir filtre uygulaması.

OKU ►  Google’dan gelen ‘devlet destekli saldırı’ uyarıları ile ilgili olarak ne yapılmalı
Şimdi Google, turizme de el attı

Büyük bir bölgedeki otelleri arayın, derecelendirmeleri ve müşteri yorumlarını görün, otel sınıfı ve aktiviteleri gibi ek arama filtreleriyle fiyatlara göre farklı seçenekleri inceleme fırsatı elde edin. Bununla birlikte Google arama motorunda, nerede kalacağınıza bağlı olarak, tatil kiralama araması seçeneği var, Konaklama Türü adı verilen yeni bir filtre göreceksiniz. Oradan kendinize ve ailenize uygun filtrelemeyi yapıp sonuçlara karşılaştırmalı olarak bakabilirsiniz.

OKU ►  Android Chrome'a WebVR desteği

Aslında Skift’in ifadelerine göre,

Google’ın yeni tatil kiralama filtresi kademeli olarak piyasaya sürülecek. Şu anda sadece Avrupa’da bazı bölgelerdeki sonuçlar gösteriliyor. Skift’ e göre uygulama Barselona, ​​Berlin ve Paris gibi başkentlerde arama yapıyor.

Geçmişte eğer bu deneyimi yaşadıysanız bilirsiniz. Tatil kiramalarının çoğu benzer bir konsept üzerinden tasarlanmaktadır. Bir otelde kalmaktan ziyade, bir dairede, apartta veya birinin kiraladığı misafir evinde ya da odasında daha konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Genellikle bunlar da benzer şekilde oteller gibi fiyatlandırılırlar. Bir çok kişi (kendim de dahil) sundukları ve daha ev gibi, özel atmosferi tercih eder. Google’ın tatil kiralama hizmetini kendi arama araçlarından bulmayı kolaylaştırdığını görmek gerçekten çok güzel. Muhtemelen belli ticari anlaşmaları da devam eden günlerde görebileceğiz.

OKU ►  Google Chrome güncellemesi can sıkıcı sayfa sıçramalarına son veriyor

Şimdi Google, turizme de el attı

Google eğer önümüzdeki günlerde yeni tatil hizmetleri kiralama ile ilgili motora ekleyeceği filtrelemenin testlerini başarıyla gerçekleştirebilmeyi bekliyor. Sonuçların olumlu olması halinde bu özelliğin her yerde karşınıza çıkacağından emin olabilirsiniz. Şimdilik mühendislik anlamında bir takım küçük problemler yaşadığı söyleniyor olsa da bekleyip göreceğiz… Belki yeni trend Google’ dan tatil planlaması yapmak olur…

OKU ►  Top Gun: Maverick, 12 Temmuz 2019’da Vizyona giriyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here