“Game of Thrones” hasılatı 3’e katladı, yarım milyon kez indirildi

Taht Oyunları indirilme rekorları kırıyor

App store analiz firması App Annie’ nin en son elde ettiği yeni verilere göre, HBO NOW streaming uygulaması, Sezon 7 prömiyerinin izlenmesinin ardından ilk haftada 500.000 kez indirildi. Yanlış duymadınız. Yarım milyon kez! Bu indirilme oranı, uygulamanın abonelik gelirinde şüphesiz ki önemli bir artışa neden oldu. Böylece hem ‘iOS’ da hem de Google Play’ de “En İyi Grossing” grafiğinde üçüncü sırada yer almaya hak kazandı. Bu inanılmaz grafiğin hakkını veren Taht Oyunlarının Türkiye’den indirilme oranı da oldukça yüksek. Taht Oyunları indirilme rekorları kırıyor.

OKU ►  Netflix Stranger Things ile 80’li yıllara dönüş yapın

Taht Oyunları indirilme rekorları kırıyor

16 Temmuz 2017 “Game of Thrones” in prömiyer günü, abonelik gelirindeki artışın oldukça önemli bir sebebi. Zaten Prömiyer günü öncesi ve sonrası inanılmaz seyredilme seviyelerini gören Taht Oyunları hem izleyenlerden hem de eleştirmenlerden tam not almıştı. HBO, bir önceki yıla kıyasla ABD’de 11 sıralamasıyla birleşik gelirini en yüksek hasılat seviyesine yükseltmeyi bildi.

OKU ►  Facebook 'Sanal Gerçeklikle' gerçek hayatları gasp etmenin peşinde
Taht Oyunları indirilme rekorları kırıyor

Gala günü HBO NOW, önceki 30 günün günlük indirme sayısına kıyasla, toplamdaki indirme sayısının 4 kat olduğunu gördü. Daha da dikkat çekici bir şekilde, prömiyeri takip eden dört gün boyunca bu günlük indirme artışını hiç durmadan sürdürebildi. Bu, hem Apple App Store’ da hem de Google Play’ de ABD sınırlarında 500.000’den fazla indirilen Gala günü hasılatında 3 kat artışa neden oldu. Sosyal medya ve içerik uzmanları tarafından inanılmaz bir başarı olarak değerlendirilen bu rekor indirilme oranının ilerleyen bölümlerde ne durumda olacağı merak konusu.

OKU ►  Apple Store’u 15 saniyede soydular
Taht Oyunları indirilme rekorları kırıyor

2 Milyon aboneyi aştı

Game of Thrones’ in yayıncı şirketi, HBO NOW akış hizmetinin ABD’de 2 milyon abone sayısını aştığını ve 2016 yılının sonuna kadar 800.000’den fazla bir artış kaydettiğini belirtti. Şebekenin; HBO, Sling TV, DirecTV Now gibi bir dizi internet TV servisinde ve Amazon Kanalları üzerinden bağımsız abone olarak eklenti aboneliği de mevcut.

OKU ►  Öğrencilerin ödevlerine yardımcı olan Nerdy Bot duyuruldu

NetFlix’ te de aynı zamanda bu zamana kadar en çok indirilen ve izlenen yayın olma ünvanını elinde bulunduran Taht Oyunları gündemde kalmaya devam ediyor. Ve daha oldukça uzun bir süre daha internette bölümleri ve oyunları ile adından sıkça söz ettirmeye devam edeceğe benziyor.

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox