Google oyun sektöründe de söz sahibi olmak istiyor

Yeni hedef ise hayli dişli. Google DeppMind, StarCraft II’yi alt etmeye uğraşacak. Google’ın yapay zekası adından söz ettirmeye devam ediyor. DeepMind, Go’nun ardından şimdi yeni hedef StarCraft II.

Google'ın yapay zekası adından söz ettirmeye devam ediyor.

DeepMind, StarCraft II’ye medyan okuyacak

Google’ın İngiliz yapay zekası DeepMind hedefini büyüttü. Geçtiğimiz Mart ayında Dünya Go Şampiyonu Lee Se-dol’u dramatik bir şekilde yenmeyi başaran DeepMind için yeni bir meydan okuma gündeme geldi.
Blizzard’ın ünlü gerçek zamanlı strateji oyunu StarCraft II, Google ve DeepMind’ın yeni hedefi oldu. BlizzCon sırasında duyurulan bu olay aynı zamanda iki şirket arasında bir ortaklığı başlattı.
StarCraft II’nin önemli bir araştırma malzemesi oluşturduğunu söyleyen Oriol Vinyals, DeepMind’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için bu anlaşmayı yaptıklarını belirtti. Gerçek zamanlı yapısı nedeniyle StarCraft II üzerinde elde edilecek tecrübeler, DeepMind’ın gerçek dünya görevlerine uyum sürecini kolaylaştıracak.

Google'ın yapay zekası adından söz ettirmeye devam ediyor.

Peki, StarCraft II neden Google yapay zekası için önemli ? Go oyununun aksine StarCraft II’de tüm alanı tek seferde göremiyorsunuz. Kompleks yapı nedeniyle, kaynak yönetimi, gözlemcilik ve savaş taktikleri konusunda iyi olmanız gerekiyor. Tahmin edilemezlik ve sonraki hamleleri öngörmenin zorluğu, Deep Mind için gerçek bir meydan okuma demek.
Bakalım Google ve Blizzard’ın çalışmaları nasıl bir sonuç verecek? Merakla bekliyoruz.

OKU ►  Pokemon Go Noel’e özel güncellemesi ile geldi

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox