Samsung’un işi zor !

Samsung, Galaxy Note 7 faciasını unutarak yoluna devam etmek üzere tüm gücüyle çalışıyor.

Güney Koreli üreticinin Galaxy Note 7 yüzünden kaybettiği büyük paralar dışında çok daha önemli bir kaybı da marka imajı. Yaşanan bu üzücü olay, rakip firmaların Pazar paylarını arttırmak için fırsat oluşturdu.

Samsung, çalışmalarıyla, Galaxy Note 7 faciasını unutturmayı hedefliyor.

Samsung,  Galaxy Note 7 modellerinden ümidi kesmiş ve üretimi durdurmuştu. Son olarak Galaxy Note 7’de yaşanan patlama probleminin ardından Galaxy Note serisinin tamamen kaldırılacağı ve bir daha üretmeyeceği gündeme gelmişti.
Samsung bu olayların ardından ciddi anlamda zarar etmiş durumda. Geri toplamaların dışında borsada da sadece 1 günde 16 Milyar Dolar zarar eden şirketin önem verdiği ise bu kayıplar değil, tüketicilerin güveni.

Samsung Mobile’ın Başkanı Dong-Jin Koh’un yaptığı açıklamalar göre; Maddi kayıpların ne olursa olsun geri getirilebileceğinden söz eden Koh, asıl önem verdikleri şeyin ise tüketicilerin sağlığının ve güveni olduğunu söyledi.
Diğer taraftan tüketicilerden gönülden özür dilediğini belirten Koh, kriz boyunca destek olan Samsung hayranlarına da teşekkür etti. Ayrıca Koh, tüketicilerin güvenini yeniden kazanacakları konusunda basının önünde yemin etti.

OKU ►  Microsoft, Android için “Face Swap” uygulamasını yayınladı
OKU ►  Google GOOD Festivalleri yakında başlıyor.

Samsung, çalışmalarıyla, Galaxy Note 7 faciasını unutturmayı hedefliyor.

Galaxy Note 7 kullanıcılarından Samsung’a destek.

Birçok Galaxy Note 7 sahibi cihazlarını teslim ederken Samsung’ta kalmaya devam edeceklerini belirtiyorlar. Bu kullanıcıların birçoğu ise arızalı cihaz yerine Galaxy S7 edge’i almak istiyorlar. Samsung ise bu konuda kullanıcılarına yardımcı olacağını söyleyerek, önümüzdeki günlerde bu konudaki gelişmelerden kullanıcılarını haberdar edeceğini belirtti.

Pazarlama ve güven algısına yatırım şart

Apple’ın iPhone’undan önce tanıtımını yaparak piyasada satış avantajı yakalayan Samsung, pazarlama konusunda da daha fazla yatırım yapmak zorunda kalacak. Bu üzücü olayla hem kaybettği tüketici güveni hem de bir süre ‘en iyi telefonlar’ arasında olmamak, Samsung’a pahalıya patlayacak. 2017 yılı Samsung mobil tarafı için çetin geçeceğe benziyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox