Bir Google uygulamasına daha veda ediyoruz

Bir Google uygulamasına daha veda ediyoruz

Son zamanlarda Google’ın uygulamaları sanki yayınlamalarıyla kaldırılmaları bir oluyor gibi. Henüz geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlanan Google Spaces’ın Nisan ayının 17’sinde kaldırılacağı açıklandı.

Google Support’un yayınladığı açıklamada, “öncelikle Spaces’ı kullanan herkese teşekkür ederiz. Bu zor bir karar oldu ve güle güle demek çok zor” diyen Spaces ekibi, Spaces uygulamasının Mart’ın 3’ünden itibaren sadece-okunabilir olacağını ifade etti. Bu da demek oluyor ki 3 Mart’tan itibaren uygulama üzerinden yeni paylaşımlar yapamayacaksınız.

Bu tarih ile Nisan 17’ye kadar yapabileceğiniz şeyleri sınırlandırılmış durumda. Bu süreçte sadece eski paylaşımları görebileceksiniz, kayıt yapabileceksiniz, bu paylaşımları yazdırabileceksiniz birde istediğiniz paylaşımları silebileceksiniz. 17 Nisan’dan sonra Google Spaces ve bütün içeriği silinecek.

OKU ►  Google hesaplardan beklenmedik çıkışlar yaşanıyor

Eğer hiç Spaces’i kullanmadıysanız kısaca anlatmak gerekirse ufak grupların kendi arasında fotoğraf veya mesaj paylaşmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir uygulamaydı. Ama anlaşıldığı üzere uygulama pek tutmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here