GoPro’nun sesle kontrol edilebilen kumandası

GoPro, sesle kontrol edilen kameraların kullanıldığı yeni Remo adlı modelini piyasaya sürdü.

GoPro’nun sesle kontrol edilebilen kumandası piyasaya çıktı. GoPro’nun yeni kameraları olan Hero5 Black ve Hero Session için iyi notlar vermemizin sebeplerinden biri, her ikisi de video kaydı başlatıp sonlandırmanızı, foto flaşı açmanızı, sevdiğiniz resimlere belirteç etiketi koymanızı, resim çekmenizi, mod değiştirmenizi ve kamerayı kapatmanızı ses kontrolü ile yapmayı mümkün kılan fonksiyonlara sahip olmaları.

Yapmış olduğumuz testlerde her ne kadar sert havalarda rüzgarın sesi, kameranızın mikrofonunun konuşma sesinizi almasına engel olsa da genel anlamda bu özelliğin iyi çalıştığını gördük.

GoPro'nun sesle kontrol edilebilen kumandası piyasaya çıktı.
GoPro’nun sahibi Nick Woodman, Hero5 Black ve Hero Session modellerinin tanıtımını yapıyor.

Bu problemi gidermeye dönük olarak GoPro, yeni sesle kontrol edilen kameraların kullanıldığı Remo adlı modelini piyasaya sürdü. Hero5’te olduğu gibi kumanda üzerindeki klips suya dayanıklı ve fakat kumanda edebilme mesafesi yaklaşık 10 metre yerine, 5 metre uzaklığa ulaşabiliyor. Diğer iki kamerada olduğu gibi 10 farklı dilde benzer komutlara da tepki verebiliyor.

OKU ►  Galaxy S8 Bixby butonunu farklı uygulamalarla ilişkilendirmenin yolu

Rüzgar sesi kontrolüne ek olarak cihazı evcil hayvanınıza ya da küçük çocuklarınıza takarak uzaktan kayıt başlatabilirsiniz. Bu tip bir kullanım durumunda ses komutları 33 adım uzaklığa kadar etkili olacaktır. Bu kumanda şu an itibariyle klips ve bileklik dahil olmak üzere 80 dolara alınabiliyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox