Bu gözlüklerle kendinizi savaş pilotu gibi hissedeceksiniz

Date:

Everysight firması Raptor adlı akıllı gözlükleri geliştirdiğini açıkladı

Bu akıllı bisiklet güneş gözlüğünün tasarımında savaş uçaklarından esinlenilmiştir.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi hala göreceli olarak emekleme döneminde olabilir, ancak Pokemon Go ve Snapchat gibi arttırılmış gerçekliği olan akıllı telefon uygulamaları hızla teknolojideki yerini genişletmektedir.

Akıllı telefonlar şimdi arttırılmış gerçeklik için doğal bir uyum gibi görünse de, çoğumuz yüzümüze takabileceğimiz daha akıllı, daha küçük, daha az hacimli HoloLens tarzı cihazlar kullanmayı hayal ediyoruz.

Everysight firması, çarşamba günü, hız, mesafe, zaman, kalp frekansı ve gerçek zamanlı bilgi gibi verileri içeren, bisikletçiler için tasarlanmış bir cihaz olan Raptor akıllı gözlüklerin geliştirildiğini açıkladı.

Bu üründeki navigasyon kendini doğrudan sürücünün baktığı yöne göre ayarlıyor

Bluetooth ile ilişkili bir uygulamaya bağlanan GPS özellikli gözlük, lensin üzerine bir göz merceği yerleştiren bazı akıllı gözlükler üzerinde daha iyi bir seçenek sunması anlamına geliyor ve potansiyel olarak bir sürücünün görüşünü engellemiyor.

Uygulama bileşene ek olarak, hem iOS hem de Android destekli olacak, ayrıca bisikletçilerin gözlerden uzak tutarak kullanmasına da imkan tanıyor. Şirket, Raptor’un işlevlerini kontrol etmek için ses kontrol arabirimi de sunacağını açıkladı.

Maalesef bu akıllı gözlük henüz piyasaya çıkmadı. Fakat şirket, haftada en az 12 kez bisiklet kullanan ABD’li bisikletçiler için bir pilot program başlattı.

Bir Everysight sözcüsü “Programın amacı tüm kullanıcılara yönelik genel kullanıcı deneyimini şekillendirmeye yardımcı olmaktır” dedi. “Dolayısıyla, bize ürün hakkında yeterli miktarda geri bildirim sağlamamızı sağlayacak yeterli katılımcıyı elde etmek istiyoruz” dedi. Pilot program bu ayın sonunda sona ermesine rağmen, şirketler web sitesinde halen uygulamaları kabul ediyor.

Ürünün satış fiyatı henüz belli olmadı. Şirket cihazın pilinin en az altı saat dayanması üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Şirketin kendi iddialarını henüz test etmemiz gerekmediğinden, Everysight’ın ürün hakkındaki verdiği bilgilere kıyasla cihazın gerçekte ne kadar iyi çalıştığını görmemiz gerekiyor. Arttırılmış gerçeklik tarzı giyilebilir malzemelerin çok yakın bir gelecekte, belirgin bir sıçrama yaparak gelişen teknolojideki yerini genişletmesini umuyoruz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...