Güney Kore’de bir robot yapım firması gerçek Gundam’ı yaptı

Roboteknolojik gelecek için daha fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Güney Kore’li robot üretim firması Hankook Mirae Technology haftasonu ilk pilotlu mekaniğinin prototipinin tanıtımını yaptı.

Peki robotumuz neye benziyor?

13 feet uzunluğunda olan robot  1.3 ton ağırlığa sahip. 286 pound ağırlığında olan kolları, aynı zamanda harekete duyarlı. “Robotumuz dünyanın ilk insan taşıyan, iki ayaklı robotu ve insanların korunmasız olarak giremeyecekleri oldukça tehlikeli alanlarda çalışmak üzere inşa edildi” diyor firma sahibi, Yang Jin-Ho bir beyanatında. Firma, Hollywood SFX tasarımcısı olan Vitaly Bulgarov’un yardımı ile 2014 yılından bu yana robotu geliştirmek için 200 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Vitaly Bulgarov aynı zamanda Transformers, Robocop ve Terminator karakterlerinin de yapımcısı.
gundamMethod-2 yakın bir zaman dilimi içerisinde herhangi bir alanda işlem görmeyecek. Tersine, bu alanda piyasaya çıkan mekanik teknolojileri için bir çeşit test  aracı olarak hizmet edecek. Bununla birlikte gelecekteki benzerleri inşaattan kargo yüklemeye, ordudan SAR operasyonlarına kadar her yerde kullanım alanı bulabilir.

OKU ►  NASA buzlu ayların yüzeyini kırmak için robotik araç kullanımını test ediyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox