Güney Kore’de bir robot yapım firması gerçek Gundam’ı yaptı

Date:

Roboteknolojik gelecek için daha fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Güney Kore’li robot üretim firması Hankook Mirae Technology haftasonu ilk pilotlu mekaniğinin prototipinin tanıtımını yaptı.

Peki robotumuz neye benziyor?

13 feet uzunluğunda olan robot  1.3 ton ağırlığa sahip. 286 pound ağırlığında olan kolları, aynı zamanda harekete duyarlı. “Robotumuz dünyanın ilk insan taşıyan, iki ayaklı robotu ve insanların korunmasız olarak giremeyecekleri oldukça tehlikeli alanlarda çalışmak üzere inşa edildi” diyor firma sahibi, Yang Jin-Ho bir beyanatında. Firma, Hollywood SFX tasarımcısı olan Vitaly Bulgarov’un yardımı ile 2014 yılından bu yana robotu geliştirmek için 200 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Vitaly Bulgarov aynı zamanda Transformers, Robocop ve Terminator karakterlerinin de yapımcısı.
gundamMethod-2 yakın bir zaman dilimi içerisinde herhangi bir alanda işlem görmeyecek. Tersine, bu alanda piyasaya çıkan mekanik teknolojileri için bir çeşit test  aracı olarak hizmet edecek. Bununla birlikte gelecekteki benzerleri inşaattan kargo yüklemeye, ordudan SAR operasyonlarına kadar her yerde kullanım alanı bulabilir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...