Apple 2017’de 5 inç’lik dual kameralı bir iPhone modelini duyurabilir

Date:

Apple gelecek dönemde 5 inç’lik bir iPhone modelini tanıtmaya hazırlanıyor

2017 yılı iPhone için büyük bir yıl olacağa benzer. Japonya’da yayınlanan Macotakara isimli dergi bu gece Apple’ın yeni bir iPhone modeli planladığını iddia etti. Derginin bildirdiğine göre Apple gelecek dönemde 5 inç’lik bir iPhone modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

İsmi belirtilmeyen Tayvan’lı bir iPhone tedarikçisinin sözlerinden alıntı yapan dergi, 5 inç’lik iPhone modelinin iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleriyle benzer özelliklere sahip olacağını iddia ediyor. 5 inç’lik model Plus modelindeki kameraya benzer bir dual-kamera donanımına sahip olacak fakat kameralar iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi yatay değil, dikey olarak tasarımlanmış olacak.

Yeni modelle ilgili beklentiler

5 inç’lik modelin iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile benzer olacağı iddia olunduğuna göre yeni model radikal değişimlere uğramış olarak ya da bütünüyle yeni bir model olarak değil, daha çok serinin bir devamı olarak piyasaya çıkacak gibi görünüyor.

Apple’ın 5 inç’lik bir iPhone modelini piyasaya süreceğini ilk kez duyuyor değiliz. Nikkei’ de geçtiğimiz Ekim ayında Apple’ın iPhone modeli serisine 5 inç’lik bir ekleme yapacağını bildirmişti. Hatta bütün iPhone modellerinin çerçevelerinin camdan üretileceği de iddia edilmişti. Bununla birlikte 5.8 inç’lik bir modelle ilgili olarak da bildirimlerde bulunulmuştu.

iPhone 7S’in yenilenmiş modeli ile ilgili detaylar bu noktada henüz net değil. Lakin eğer Apple daha önceki yenilemelerde takip ettiği çizgide devam edecek olursa yeni modelde radikal bir tasarım değişiminden çok dahili değişikliklerin ön planda olacağı öngörüsünde bulunabiliriz.

Bununla birlikte Apple’ın tam manada bir tasarım değişikliğini bütünüyle yeni modeli olacak olan iPhone 8 için sakladığına inanılıyor. Bu cihazın bütünüyle cam yapımı bir tasarımla ve kablosuz şarj, OLED ekran, ve daha fazla özellikle donatılacağı söyleniyor.

Apple için 2017 heyecanlı bir yıl olacağa benziyor

Gördüğünüz gibi Apple’ın 2017 yılı için kasasında ne gibi ürünler olduğu ve yeni iPhone serisi ile ilgili olarak bir çok bilinmeyen mevcut. Fakat bugünkü bilgilendirmeden sonra şurası oldukça muhtemel ki 5 inç’lik bir model en azından Cupertino firmasının tasarımını düşündüğü bir model. Daha fazla detaya yeni modelin piyasaya sürüm tarihi yaklaştıkça sahip olacak gibiyiz. Fakat tabii son söz iPhone 7s, iPhone 7s Plus, iPhone 8 (ya da her ne şekilde adlandırılacaksa) o model açığa çıktığında söylenebilecek.

Daha önce sizler için derlediğimiz, aşağıdaki yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz

Apple iPhone 8, plastik, kavisli ve OLED ekranlı olacak

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...