Güvenlik sorunları Trump’ı Android’den vazgeçirdi

Donald Trump Android yerine geliştirilmiş bir iPhone kullanmayı tercih etti

Associated Press’in haberine göre, Trump Perşembe günü görev başlangıç töreni için Washington D.C.’ye gelir gelmez Android telefonunu değiştirdi. Hackerlerin olası hacklerine karşı güvenlik şirketlerinin yoğun baskısı üzerine Trump’ın böyle bir karar aldığı belirtildi.

Trump’ın yeni telefonunun markası henüz kesin olmamakla birlikte, onun da Barack Obama gibi başkanlık süresince geliştirilmiş bir iPhone kullanacağı düşünülüyor.

Obama’nın iPhone’u kendi kısıtlamalarına sahipti, sadece belirli kişiler ile e-posta alış verişi yapabiliyordu ve @POTUS Twitter hesabına erişimi olan tek cihazdı.

Trump seçim kampanyası süresince Twitter’da kötü üne sahipti ve yaptığı açıklamada @realDonaldTrump hesabından paylaşımlara devam edeceğini duyurdu.

Android’leri de olası tehditlere karşı kilitlemek mümkün ancak genelde iPhone kullanmak daha basit bir seçenek. Hard-disk şifreleme iOS 8 ve sonrasında kendiliğinden bulunması ve Touch ID’ye sahip herhangi bir cihaz, fiziksel hacklemeyi oldukça zor kılan Secure Enclave’e sahip olması, iPhone’u pratik kılan en önemli sebeplerden birisi.

OKU ►  Android CIA sızıntılarına karşı önlem aldı

iOS aynı zamanda dosya sistemine erişime de izin vermiyor ve yazılımın kapasitesini kısıtlıyor.

OKU ►  "Android'in Babası" Andy Rubin, donanıma geri dönüş planlıyor

Mobil ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox